Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

2016 YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Değerli adaylar! 2016 YGS sonuçları en geç 25 Mart 2016 tarihinde açıklanacaktır. Bununla birlikte geçen yıllardaki uygulamalara baktığımızda sınavdan bir hafta sonra YGS sonuçları açıklanmıştı. Muhtemelen 2016 YGS sonuçlarının açıklanması 1 haftadan da önce olacak. Muhtemelen en geç 19-20 Mart 2016 tarihlerinde 2016 YGS sonuçları açıklanır. ÖSYM artık sınav sonuçlarını olabildiğince hızlı açıklıyor. Çok fazla beklemenize gerek kalmadan sonuçlarınızı öğrenebileceksiniz. Sınav sonuçlarını açıklandığında buradan öğrenebilirsiniz. 2016 YGS sonuç belgenizde toplam 6 farklı puan türü göreceksiniz ve muhtemelen kafanız karışabilir. Hangi puan benim için önemli? Bu puanlar ne anlama geliyor? LYS sınavına girme hakkım var mı? gibi pek çok sorunun cevabı için linke tıklayınız: YGS sonuç belgesiyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

ÖSYM Başkanının 2014 YGS ile ilgili olarak basına vermiş olduğu demece aşağıda göz atabilirsiniz;

ÖSYM başkanı 2014 YGS sonuçlarının sürpriz bir şekilde çok daha hızlı açıklanabileceğini belirtti. Aşağıda ilgili haberden alıntı yapılmıştır.

ÖSYM yönetimi olarak gerek sınav öncesi gerekse sınav sonrasına ilişkin tüm faaliyetleri planladıklarını vurgulayan Demir, "Hedefimiz en kısa zaman içerisinde adayların sonuçlarınıöğrenmelerini sağlamak. Bunun için gerekli olan bütün uygulamalarımızı gerçekleştirdik, bütün tedbirlerimizi aldık. En kısa zamanda, belki de pek çok adayımızın hayal edemeyeceğikısa bir zamanda açıklamayı planlıyoruz" dedi.

kaynak AA

Hiç şüphesiz tüm adaylar merakla YGS sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Fakat YGS sonuçları açıklandığında pek çok adayın kafasındaki soru işaretleri kalkmıyor. Bunun en önemli nedeni, YGS sonuçlarının ham puan ve bu ham puana bağlı olarak verilmiş olan başarı sıraları olduğu görülmektdir. Yani YGS puanıyla bir bölüme yerleşmeyi, düşünen - hatta LYS sınavlarına hiç girmeyen- bir öğrenci bile açıklanmış olan YGS sonuçlarına bakarak yerleşebileceği yeri tahmin edemez. Her aday gibi LYS sonuçlarını beklemek zorundadır.

Evet! YGS puanıyla tercih yapmayı düşünen bir öğrenci bile LYS sonuçlarını beklemek zorundadır. Size garip gelse de aslında Yerleştirme puanlarınızı - yani okul puanı eklenmiş olan puanlarınızı- ancak LYS sonuç belgesinde görebileceksiniz. Şimdiden sadece YGS sınavına girmeyi düşünen, LYS sınavlarına hiç girmeyen öğrencilerin 'Ne alakası var? Ben LYS sınavlarına girmeyeceğim ki. Neden LYS sonuç belgesini bekleyecekmişim?' dediklerini duyar gibiyiz.

Değerli adaylar!

İster YGS puanlarınızla, isterseniz de MF-TM-TS puanlarınızla bir böüme yerleşmeyi düşünün farketmez. her iki durumda da LYS sonuç belgesini beklemek zorundasınız. Çünkü Yerleştirme puanlarınız toplu olarak sadece LYS sonuç belgesinde verilecektir.

Konuyu şöyle bir örnekle açıklayalım;

Diyelim ki bir öğrenci Kocaeli Üniversitesi Hemşirelik bölümünü istiyor olsun. Bu bölüm de YGS-2 puanıyla aldığı için öğrencimiz sadece YGS sınavlarına giriyor ve LYS sınavlarına girmiyor. Şimdi öğrencimize 2014 YGS sonuç belgesi geldiğinde 6 puan türünden sadece YGS-2 puanına ve bu puanla ilgili başarı sırasına bakacak. Buraya kadar he şey tamam. Fakat baktığı puan ham puandır, yani okul puanı eklenmemiştir. İlgili başarı sırası da ham puana ilişkindir. Dolayısıyla bu öğrencimiz okul puanı eklenince başarı sırasının nasıl bir ilerleme ya da gerileme göçstereceğini bilemez. Kısaca özetlemek gerekirse YGS sonuç belgesi size net bir bilgi vermez.

Dolayısıyla 2014 YGS sonuç belgesi ne zaman açıklanacak? sorusunun cevabı sizin kafanızdaki belirsizlikleri yok etmeyecektir.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.