Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

HAZIR ALMAYA KARŞIN EVDE YAPMAK

Bebek mamalarını hazırlarken çok katı olmanıza gerek yok. Bu arada hazır mamaları da almaya devam edeceksiniz, ancak etiketleri dikkatle okuyun. Temel gıdalarda kalın, sebze, meyve gibi. Karıştırılmış besinlerden uzak durun. Evde kendinizin yapacağı karışımlarla daha fazla protein elde edersiniz. Ana madde olarak şeker ve nişasta içeren kavanozlardan kaçının. Bebek tatlılarını unutun, bebeklerin bu çeşit yiyeceklere en fazla bizim kadar gereksinimleri vardır.
Şimdi marketlerde de çalışan anne ve babalar için daha iyi hazırlanmış bebek mamaları bulunuyor. Bunların arasında dondurulmuş bebek mamaları var ki, bunlar mikrodalga fırınlar için özel olarak paketlenip satışa sunulmuştur. Bu tip mamalar biraz daha pahalıya mal olmakla beraber lezzetleri gayet güzeldir ve büyük bir olasılıkla paranızın boşa gitmediğini fark edersiniz.
EVDE YAPILMIŞ BEBEK MAMASI
Genelde evde yapılması önerilen ilk bebek maması pirinç gevreği veya ezilmiş muzdan hazırlanmış olanlardır. Pirinç gevreği maması hiçbir şekilde allerjik değildir ve bir miktar da demir ilavelidir.
İlk zamanlarda bebek maması hazırlarken huzursuzlanıyorsanız, dükkanlarda satılan yumuşatılmış veya püre haline getirilmiş mamalarla işe başlayın. Bu besinlerde şekeri alınmış elma sosu, konserve halinde kabak ve muz vardır. (Bu besinler ne kadar fazla ezilmiş olursa o kadar kolay hazmedilir.) Pirinç gevreği ezmesi, dokuz aydan sonra yoğurt ve köy peyniri (belki bir miktar ezmek gerekir) bebeğinize hazırlayacağınız besinlerdir. Sütle ezilmiş pişmiş patates de birinci derecede faydalı besinlerdendir.
PRATİK ÇOCUK YEMEKLERİ, PAPİRÜS YAYINLARI, VİCKİ LANSKY, KASIM 1995, ANKARA

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.