Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

NASIL PÜRE YAPALIM
Yediğiniz taze yiyecekleri püre yaparak, çocuğunuza katı gıdaları yeme alışkanlığı kazandırabilirsiniz. Püre yapmak için çatalınızı kullanabilirsiniz ancak aşağıdaki öneriler daha etkili olacaktır.
Bir blender besinleri en kısa ve en kolay şekilde istenilen kıvamda püre haline getirir. Sebze pürelerinin çok miktar-
da, et pürelerinin de az miktarda yapıldığı zaman daha iyi olduğunu göreceksiniz. En iyi püreyi yapmak için blender'ı en yüksek süratte kullanacaksınız. Bebeğiniz büyüdükçe daha koyu bir kıvam için hızı azaltacaksınız. Blender'ların fiyatları makuldür, diğer karışımlar, yer fıstığı tereyağı yapımı süt tozundan süt yapımında, donmuş meyve sularını yeniden sıvı haline getirmekte de kullanılabilirler.
Ufak veya büyük bir besin öğütücü de satın alınabilir. Kolu döndürdüğünüz zaman öğütücü besinleri aşağıdaki deliklere doğru itecek ve yemeği pürüzsüz bir kıvama getirecektir. Ancak etler bir miktar pütürlü olacaktır.
Ufak bir öğütücü ile az miktarda besin öğütebilirsiniz. Besini kabın içine koyup kolu çevirip bastırdığınız zaman besin yukarıya gelecektir. Seyahatler için çok uygundur. Sebze, meyve ve pişmiş etleri öğütecektir. Bezelye, nohut gibi hububatların kabuklarını da eleyecektir.
Bebeğiniz püre yemeyi bıraktığı zaman öğütücünüz fındık, fıstık ve kuru yemişleri kıymakta işinize yarayacaktır. Öğütücünüzü katı yağları yumuşatmakta, yumurta salatası yapmakta, muz lapasında, haşlanmış patates püresinde, peynirleri ufalamakta kullanabilirsiniz.
Besinlerin hazırlanıp pişirilmesinde ve saklanıp korunmasında çok dikkatli olmalısınız.
- Elleriniz, kullanacağınız alet ve kaplar, kesim tahtanız temiz olmalıdır.
- Buzdolabından çıkardığınız malzemeyi hemen kullanmalı ve artanları hemen dolaba koymalısınız.
Açık kavanozlarda satılan bebek besinlerini buzdolabında iki, üç gün saklayabilirsiniz, ticari amaçla bebek maması üretenler, bebeğinizi hiçbir zaman doğrudan kavanozdan beslememenizi savunuyorlar. Çünkü kaşıkla mamaya karışan bebek tükürüğü mamaları çabuk bozar. Ayrıca doğrudan kavanozdan beslenmede mama bir an önce bitsin diye bebeği gereğinden fazla besleyebilirsiniz. Bu arada mamayı kavanozdan tabağa koyarken mamaya herhangi bir yabancı madde karışıp karışmadığını da görebilirsiniz.
PRATİK ÇOCUK YEMEKLERİ, PAPİRÜS YAYINLARI, VİCKİ LANSKY, KASIM 1995, ANKARA

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.