Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

TURLAMA TEKNİĞİ

AYNI TEST IÇINDE EN ZOR VE EN KOLAY SORULARIN PUAN DEĞERI, BIRBIRINDEN FARKLI DEĞILDIR.!

Aynı test içindeki soruların zorluk düzeyleri birbirinden farklı, fakat kazandırdığı puan açısından farklı değildir. Bu özelliğin bilinmesi test tekniği açısından çok önemlidir.
Turlama tekniğini bilen ve uygulayan öğrenci. 1.turda, her teste var olan kolay ve normal soruları çözerek soruların %70'ini yapabilme şansına sahiptir.
Sınavda zamanı iyi kullanabilmek ve kapasiteniz oranında en yüksek puanı elde edebilmek için turlama tekniği uygulamada uzmanlaşmanız büyük önem taşımaktadır.
 TURLAMA TEKNIĞI SIZE NE KAZANDIRIYOR?
 Üniversite sınavında Turlama Tekniğini ustaca kullanmak başarı oranını önemli ölçüde yükseltmektedir. Sınavda yanıtlanacak tüm testler, 1. turda, yanıtı kolayca bulunabilecek soruların öncelikle çözülerek, zaman alıcı ve zor soruların ikinci tura bırakılmasına Turlama Tekniği denir.
Öğrenci 1.turda yanıtladığı normal, kolay ve çok kolay sorularla ortalama bir puan elde etmeyi sağlarken, 2.turda çözeceği zor sorulara puanını daha da yükseltme şansına sahip olmaktadır.
 ZAMAN KALDI-KALMADI: IŞTE, BÜTÜN MESELE BU!
 Sınavda zamanın yetmemesinin en önemli nedeni, sıralı çözüm yapma alışkanlığıdır. Sıralı çözüm alışkanlığı, öğrencinin yeterince güçlü olmasa dahi, sorulara zor-kolay ayrımı yapmadan ve bir soru başına düşen puan değerinin aynı olduğuna dikkat etmeden, soruları sırasıyla çözmesidir.
Turlama tekniğinin tam tersi olan bu çözüm yoluyla öğrenci, zor ve uğraştırıcı sorulara takılıp, gereğinden fazla zaman yitirmektedir.
Öğrenci puanını yükseltmek için, her testin çok zor bir sorusuna ayrılan sürede, aynı testin 5 kolay sorusunu yanıtlamayı tercih etmelidir.
 Unutma!
Bazı sorulara hiç bakmamak, zaman kullanımı açısından yanlış bir uygulamadır...
Unutma!
Hayatın tümü bir sınavdır. Bir sınavdaki başarısızlığınızı hayat boyu başarısız olacağınız anlamına gelmez. Yeter ki, yılmayın. Başarılı olmanın yollarını aramaya devam edin.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.