Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

BULAŞICI VE ATEŞLİ HASTALIKLAR SONUCU OLUŞAN ORTOPEDİK ÖZÜRLER

v ÇOCUK FELCİ: Tüm ortopedik özürlülerin %21.6 oranında neden olarak görülmektedir. Polio virüslerinin ağız yoluyla vücuda girmesinden dolayı meydana gelen bulaşıcı bir hastalıktır. Adale zayıflığı ve felcine neden olur. Hastalığın aşısı vardır ve bu aşı %70 etkilidir.

v KEMİK İLİĞİ İLTİHABI: Yaralanmaya veya iyi tedavi edilmeyen verem ya da frengi mikroplarının kemik iliğine girmesi sonucu oluşur. Antibiyotiklerle ölüm oranı düşmektedir.

v MÜZMiN İLİK İLTİHABI: iyi tedavi edilemeyen tüberküloz mikroplarının dokularda veya kemiklerde yerleşmesi sonucu oluşur.

v ARTERİT MAFSAL İLTİHABI: Bazı mikropların mafsallara (Eklem) girmesi sonucu oluşur. Dizlerde parmaklarda acılı durumlar ortaya çıkarır, hareketi zorlaştırır.

v BEL KEMİĞİ HASTALIĞI: En çok etkilediği yer kalça ve kaval kemiğidir. Hareketi sınırlayan bir hastalıktır.

v KEMİK VE MAFSAL FRENGİSİ: Frengi mikroplarının mafsal kemiklere ve omuriliğe girmesi sonucu oluşur. Kemik, ilik ve mafsalları harap eder. Felç ve menenjit ile tanınır.

 

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.