Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

KONUŞMA ÖZÜRÜNÜN NEDENLERİ

1.    YAPISAL NEDENLER: konuşma özrünün bazıları, konuşma organlarındaki örgensel bozukluklara bağlıdır. Dudakların yarıklığı, gerginlik, dişlerin olmayışı, çene kaslarının hareket yetersizliği, üst-alt damağın normal şekilde basmayışı, damağın yüksek oluşu, beyinde özür durumu ve küçük dilin felçli oluşu gibi nedenler, yapısal nedenler arasında sayılabilir.

2.    GÖREVSEL NEDENLER: konuşma organları sağlam ve özürsüz oldukları halde görevlerini gereği gibi yerine getirememektedir. Evde çift dil konuşulması, dilin niteliğinin bozuk oluşu, gibi ebeveynden gelen problemler çocuğa da yansır. Çocuk konuşmayı taklit yolu ile kazanır. Evdeki örneklerde bozukluk olması durumunda çocuk bozuk konuşmayı kapar.

3.    PSİKOLOJİK NEDENLER: çocuğun zeka düzeyinin düşük olması konuşmayı da geciktirir. Ayrıca evde veya yakın çevredeki uyum sorunu, aile içi çatışmalar ve çekingenlik gibi pek çok sebebi psikolojik faktörler arasında gösterebiliriz. Anne veya babanın ani ve sert çıkışları da önemlidir.

 

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.