Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı’nın (AGÜV) desteğiyle, başarılı öğrencileri için eğitim yaşamları boyunca gelişim desteği fırsatı sunmaktadır. Burslar en fazla 5 yıl süreyle yılın 9 ayında, aylık olarak öğrencilerimize karşılıksız olarak verilecektir. Öğrencilerimizin, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türündeki derecesine göre değişen, burs miktarları şöyledir: ilk 100’e 2.000 TL, 101-1.000 arasına 1.500 TL, 1.001-5.000 arasına 1.000 TL, 5.001-10.000 arasına 700 TL,  10.001-15.000 arasına 600 TL,  15.001-20.000 arasına 500 TL, 20.001-25.000 arasına 400 TL, 25.001-30.000 arasına 300 TL, gelişim desteği aylık olarak verilecektir. Lisans eğitiminde verilen bursların yanı sıra, bilim adamı olmak isteyen ve LYS sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı  bölümün puan türünde ilk 1000’den gelen başarılı öğrencilerimizden lisans eğitimini üniversitemizde 3.50/4.00 ortalama ile tamamlayanlara, akademik kariyerlerini AGÜ’de sürdürmeleri şartıyla, ABD’de kabul alacakları bir üniversitede lisansüstü eğitimleri için, AGÜV tarafından çeşitli burslar verilecektir. Yerleştirme puan türüne göre ilk 20.000’den gelen ve AGÜ Dil Okulu İngilizce Hazırlık öğrencilerine dil becerilerini daha ileriye götürmeleri ve uluslararası deneyim kazanmaları için ABD’nin prestijli dil okullarında ek bir dönem eğitim imkanı verilecektir. Öğrencilerin eğitim, seyahat ve konaklama masrafları AGÜV tarafından karşılanacaktır. AGÜ, kariyerlerinde başarılı ve deneyimli işadamları ve profesyonellerin rehberliğinde öğrencilerine, Yakın Kariyer Desteği programları uygulayacaktır.  AGÜ, LYS sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türünde ilk 20.000’den gelen öğrencilerine, en fazla 5 yıl boyunca yılın 9 ayı AGÜV barınma desteği kapsamında modern öğrenci köyünde ücretsiz yurt imkanı sunacaktır.  Öğrencilerimizin tamamına bilgiye sınırsız erişebilmeleri ve eğitimleri süresince kullanabilmeleri için dizüstü bilgisayarlar AGÜV tarafından sağlanacaktır. Gelişim desteği, yurt dışı eğitim destekleri ve barınma desteği, AGÜV Burs ve Yardım Yönetmeliği hükümlerine göre sağlanacaktır.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Abdullah Gül Üniversitesini Destekleme Vakfı’nın (AGÜV) desteğiyle, başarılı öğrencileri için eğitim yaşamları boyunca gelişim desteği ve eğitimlerin tamamladıktan sonra kariyer desteği başlıkları altında iki farklı burs fırsatı sunmaktadır. Bursların gelişim desteği kısmı, en fazla 5 yıl süreyle yılın 9 ayında, aylık olarak öğrencilerimize karşılıksız olarak verilecektir. Kariyer desteği kısmı ise mezuniyet sonrasında ödenecektir. Öğrencilerimizin, Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS) sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türündeki derecesine göre değişen, gelişim desteği miktarları şöyledir:
ilk 100’e 2.000 TL,
101-1.000 arasına 1.500 TL,
1.001-5.000 arasına 1.000 TL,
5.001-10.000 arasına 800 TL,
10.001-20.000 arasına 600 TL, gelişim desteği aylık olarak verilecektir.
Ayrıca, yerleştirme puan türüne göre ilk 20.000’den gelen her öğrenciye, en fazla 5 yıllık eğitim süresi boyunca ve yılda 9 ay olmak üzere aylık 300 TL’lik miktara karşılık gelecek bir kariyer desteği lisans mezuniyetini takiben toplu olarak ödenecektir. Lisans eğitiminde verilen bursların yanı sıra, bilim adamı olmak isteyen ve LYS sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türünde ilk 1000’den gelen başarılı öğrencilerimizden lisans eğitimini üniversitemizde 3.50/4.00 ortalama ile tamamlayanlara, akademik kariyerlerini AGÜ’de sürdürmeleri şartıyla, ABD’de kabul alacakları bir üniversitede lisansüstü eğitimleri için, AGÜV tarafından çeşitli burslar verilecektir. Yerleştirme puan türüne göre ilk 20.000’den gelen ve AGÜ Dil Okulu İngilizce Hazırlık Eğitimini başarıyla tamamlayan ilk 50 öğrencimize, dil becerilerini daha ileriye götürmeleri ve uluslararası deneyim kazanmaları için ABD’nin prestijli dil okullarında ek bir dönem eğitim imkanı verilecektir. Öğrencilerin eğitim, seyahat ve konaklama masrafları AGÜV tarafından karşılanacaktır. AGÜ, kariyerlerinde başarılı ve deneyimli işadamları ve profesyonellerin rehberliğinde öğrencilerine, Yakın Kariyer Desteği programları uygulayacaktır. AGÜ, LYS sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türünde ilk 20.000’den gelen öğrencilerine, en fazla 5 yıl boyunca yılın 9 ayı AGÜV barınma desteği kapsamında modern öğrenci köyünde ücretsiz yurt imkanı sunacaktır. Öğrencilerimizin tamamına bilgiye sınırsız erişebilmeleri ve eğitimleri süresince kullanabilmeleri için dizüstü bilgisayarlar AGÜV tarafından sağlanacaktır. Gelişim desteği, kariyer desteği, yurt dışı eğitim destekleri ve barınma desteği, AGÜV Burs ve Yardım Yönetmeliği hükümlerine göre sağlanacaktır.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 


KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), Abdullah Gül Üniversitesi Destekleme Vakfı’nın (AGÜV) desteğiyle, başarılı öğrencileri için eğitim yaşamları boyunca gelişim desteği ve eğitimlerini
tamamladıktan sonra kariyer desteği başlıklarıaltında iki farklı burs fırsatı sunmaktadır. Bursların gelişim desteği kısmı 5 yıl süreyle yılın 9 ayında, aylık olarak öğrencilerimize koşulsuz, kesintisiz ve karşılıksız olarak verilecektir. Kariyer desteği kısmı ise mezuniyet sonrasında ödenecektir. Öğrencimizin, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığı bölümün puan türündeki derecesine göre değişen, gelişim desteği miktarları şöyledir: İlk 100’e 2.000 TL, 101-1.000 arasına 1.500 TL, 1.001-5.000 arasına 1.000 TL, 5.001-10.000 arasına 800 TL, 10.001-20.000 arasına 600 TL, 20.001-30.000 arasına 400 TL gelişim desteği aylık olarak verilecektir.
Ayrıca, yerleştirme puan türünden ilk 30.000’e giren her öğrenciye, en fazla 5 yıllık eğitim süresi boyunca ve yılda 9 ay olmak üzere aylık 300 TL’lık miktara karşılık gelecek bir kariyer desteği lisans mezuniyetini takiben toplu olarak ödenecektir. Lisans eğitiminde verilen bursların yanısıra, bilim adamıolmak isteyen ve LYS sonucunda yerleştiği ve kayıt yaptırdığıbölümün puan türünde ilk 1000’den gelen başarılıöğrencilerimize lisans eğitiminiüniversitemizde 3.50/4.00 ortalama ile tamamlayanların ABD’de kabul alacaklarıbir üniversitede yüksek lisans ve doktora eğitimlerinin masrafları(en fazla 5 yıl) AGÜV destekleri ile karşılanacaktır. AGÜ Dil Okulu, İngilizce Hazırlık Sınıfıöğrencilerinin tamamına ABD’nin prestijli üniversitelerinin dil okullarında bir dönem ücretsiz olarak eğitim görme imkanıverecektir. Öğrencilerimiz, AGÜ Dil Okulunda gösterdikleri gelişmeye göre ikinci dönemin ilk veya ikinci yarısında ya da yaz döneminde güvenilir yetişkinler nezaretinde ABD’ye götürülecekler, eğitim, seyahat ve konaklama masraflarıAGÜV tarafından karşılanacaktır.
AGÜ, kariyerlerinde başarılıve deneyimli işadamları ve profesyoneller tarafından öğrencilerine, Yakın Kariyer Desteği
programlarıuygulayacaktır. AGÜ, LYS sonucunda yerleştiği ve
kayıt yaptırdığıbölümün puan türünde ilk 30.000’den gelen bütünöğrencilerine modern yurt imkanlarını5 yıl boyunca ücretsiz olarak sunacaktır. Öğrencilerimizin tamamına bilgiye sınırsız erişebilmeleri ve eğitimleri süresince kullanabilmeleri için tablet bilgisayarlar AGÜV tarafından sağlanacaktır.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.