Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Başkent Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2015-2016 ders yılında öğretim ücreti yıllık Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri için 36.000 TL. , Mühendislik Fakültesi ve Hukuk Fakültesi için 26.000 TL, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü için 28.000 TL, bu Fakültelerin dışında kalan bütün lisans programları için 24.500 TL. İngilizce Hazırlık Programı 22.000 TL. ve ön lisans programları için 15.000 TL’dir. Ücretlere %8 KDV dahildir. Bu ücretlerin ilk taksiti kesin kayıt sırasında, ikinci taksiti ikinci yarıyıl başında ödenecektir. Öğretim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır. Başkent Üniversitesinin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere Başkent Üniversitesi’nin kendi kaynaklarından sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Burada sözü edilen “öğretim ücreti” bursu, sadece bu kılavuzda “Burslu” öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır. Burslar, Hazırlık Okulu ile ön lisans ve lisans programlarında öğrencinin kaydının askıya alınmaması, iki defa disiplin cezası almaması, üç yarıyıl üst üste Genel Not Ortalaması’ nın 2.00’ın altına düşmemesi ( Tıp ve Diş Hekimliği 2 yıl-dönem üst üste tekrara kalmaması) koşuluyla devam eder. Üniversitemiz Bağlıca Kampusunda hizmet veren Öğrenci Yurtları, tek ve iki yataklı odalar biçiminde düzenlenmiştir. Yurt ücretleri her yıl Üniversite Yönetimince saptanır. Bunun yanı sıra, isteyen öğrenciler Almanca, Arapça, Çince, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Yunanca derslerini seçmeli olarak alabilirler, Üniversitenin tanımladığı çift ana dal ve yan dal programlarını takip edebilirler, koşullarını yerine getirerek Başkent Üniversitesinin anlaşması olan uluslararası ve Türkiye’deki değişim programlarına katılabilirler. Üniversitenin Bağlıca Kampüsüne en yakın metro duraklarından ücretsiz servis hizmeti sağlanacaktır. Kazan Meslek Yüksek Okulunun dersleri Başkent Üniversitesi Kazan Kampüsünde yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Üniversite web sitesine (www.baskent.edu.tr) başvurunuz.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

BAŞKENTÜNİVERSİTESİ BURSLARI VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Başkent Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2014-2015 ders yılında öğretim ücreti yıllık Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri için 32.000 TL. , Mühendislik Fakültesi için 24.000 TL, Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü için 25.000 TL, bu Fakültelerin dışında kalan bütün lisans programları için 22.000 TL. İngilizce Hazırlık Programı 20.000 TL. ve ön lisans programları için 14.000 TL’dir. Ücretlere %8 KDV dahildir. Bu ücretlerin ilk taksiti kesin kayıt sırasında, ikinci taksiti ikinci yarıyıl başında ödenecektir.
Başkent Üniversitesinin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere Başkent Üniversitesi’nin kendi kaynaklarından sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Burada sözü edilen “öğretim ücreti” bursu, sadece bu kılavuzda “Burslu” öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır. Burslar, Hazırlık Okulu ile ön lisans ve lisans programlarında öğrencinin kaydının askıya alınmaması, iki defa disiplin cezası almaması, üç yarıyıl üst üste Genel Not Ortalaması’nın 2.00’ın altına düşmemesi (Tıp ve Diş Hekimliği 2 yıl-dönem üst üste tekrara kalmaması) koşuluyla devam eder. Üniversitemiz Bağlıca Kampusunda hizmet veren Öğrenci Yurtları, tek ve iki yataklı odalar biçiminde düzenlenmiştir. Yurt ücretleri her yıl Üniversite Yönetimince saptanır. Bunun yanı sıra, isteyen öğrenciler Almanca, Arapça, Çince, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Yunanca derslerini seçmeli olarak alabilirler, Üniversitenin tanımladığı çift ana dal ve yan dal programlarını takip edebilirler, koşullarını yerine getirerek Başkent Üniversitesinin anlaşması olan uluslar arası ve Türkiye’deki değişim programlarına katılabilirler. Üniversitenin Bağlıca Kampüsüne en yakın metro duraklarından ücretsiz servis hizmeti sağlanacaktır. Kazan Meslek Yüksek Okulunun dersleri Başkent Üniversitesi Kazan Kampüsünde yapılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Üniversite web sitesine (www.baskent.edu.tr) başvurunuz.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.


KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Başkent Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2013-2014 ders yılında öğretim ücreti yıllık Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri için 27.000 TL. , Mühendislik Fak. bölümleri ile Mimarlık Bölümü için 21.500 TL, İngilizce Hazırlık Programıve diğer lisans programları için 19.500 TL ve ön lisans programlarıiçin 13.000 TL’dir. Ücretlere %8 KDV dahildir. Bu ücretlerin ilk taksiti kesin kayıt sırasında, ikinci taksiti ikinci yarıyıl başında ödenecektir. Öğretim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış(TÜFE) ile sınırlıtutulacaktır. Başkent Üniversitesinin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere Başkent Üniversitesi’nin kendi kaynaklarından sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Burada sözü edilen “öğretim ücreti” bursu, sadece bu kılavuzda “Burslu” öğrenci alınacağıbelirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır. Burslar, Hazırlık Okulu ile ön lisans ve lisans programlarında öğrencinin derslere devam etmesi, iki defa disiplin cezasıalmaması, üç yarıyıl üst üste Genel Not Ortalaması’nın 2.00’ın altına düşmemesi ( Tıp ve DişHekimliği 2 yıl-dönem üst üste tekrara kalmaması) koşuluyla devam eder.

Üniversitemiz Bağlıca Kampusunda hizmet veren Öğrenci Yurtları, tek ve iki yataklıodalar biçiminde düzenlenmiştir. Yurt ücretleri her yıl Üniversite Yönetimince saptanır. Bunun yanısıra, isteyen öğrenciler Almanca, Arapça, Çince, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Yunanca derslerini seçmeli olarak alabilirler, Üniversitenin tanımladığı çift ana dal ve yan dal programlarını takip edebilirler, koşullarınıyerine getirerek Başkent Üniversitesinin anlaşmasıolan uluslar arasıve Türkiye’deki değişim programlarına katılabilirler. Ayrıntılıbilgi için Üniversite web sitesine (www.baskent.edu.tr) başvurunuz.

24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Başkent Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2012-2013 ders yılında öğretim ücreti yıllık Tıp ve Diş Hekimliği Fakülteleri için 24.000 TL. , Mühendislik Fakültesi için 20.000 TL, İngilizce Hazırlık Programı ve lisans programları için 18.000 TL ve ön lisans programları için 12.000 TL'dir. Ücretlere %8 KDV dahildir. Bu ücretlerin ilk taksiti kesin kayıt sırasında, ikinci taksiti ikinci yarıyıl başında ödenecektir. Öğretim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı
tutulacaktır. Başkent Üniversitesinin burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere Başkent Üniversitesi'nin kendi kaynaklarından sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Burslar, İngilizce Hazırlık Programında geçirilebilecek süreyi de kapsamakta olup, öğrenci yerleştirildiği programdaki öğrenimine başarılı olarak devam ettiği sürece sağlanacaktır. Burada sözü edilen "öğretim ücreti" bursu, sadece bu kılavuzda "Burslu" öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır. Üniversitemiz Bağlıca Kampusunda hizmet veren Öğrenci Yurtları, tek ve iki yataklı odalar biçiminde düzenlenmiştir. Yurt ücretleri her yıl Üniversite Yönetimince saptanır. İsteyen öğrenciler Almanca, Arapça, Çince, Farsça, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Rusça, Yunanca derslerini seçmeli olarak alabilirler. Ayrıntılı bilgi için Üniversite web sitesine
(www.baskent.edu.tr) başvurunuz.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.