Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2015-2016 akademik yılında eğitim-öğretim ücreti K.D.V. dahil yıllık; Tıp Fakültesi 36.300 TL, Diş Hekimliği Fakültesi 35.200 TL, Eczacılık Fakültesi 29.700 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 22.000 TL, Sağlık Yönetimi Bölümü 11.550 TL, Odyoloji Bölümü 22.000 TL, Beslenme ve Diyetetik Bölümü 17.280 TL ve Hemşirelik Bölümü 12.100 TL’dir. Lisans Fakülte/Bölümlerde hazırlık programı ücreti yıllık 25.300 TL’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları 11.000 TL’dir. Öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyetin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Taksitli olarak yapılacak ödemelerde anlaşmalı bankanın otomatik tahsilât sistemi kullanılarak, 1 peşin 9 taksite kadar ödeme imkânı sağlanır. Anlaşmalı banka kredi kartlarına da taksit imkânı bulunmaktadır. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde giriş bursları ve burs kapsamında aylık nakit ödenen destek bursları karşılıksız olup, öğrenci öğrenimine ve derslerine devam ettiği sürece  İngilizce hazırlıkta geçireceği süre (1yıl) ile lisans eğitimindeki normal eğitim-öğretim süresince (Tıp Fakültesi 6 yıl, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi 5 yıl, Sağlık Bilimleri Fakültesi 4 yıl, MYO Programları 2 yıl) not ortalaması koşulu veya ders geçme başarı koşulu aranmaksızın devam eder. Tam Burslu ile yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerden, derslere kaydolduğu yarıyıl geçerli olmak üzere, (tam bursu ile sağlanan imkânlara ek olarak) yerleşme puanı ile ilgili programın puan türüne göre (Ek puan ile yerleştirilenler hariç) aşağıda belirtilen dereceleri sağlayanlara ek olanaklardan biri sağlanır: (1)Yerleştiği puan türünden Türkiye genelinde ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 2.500 TL. nakit ödeme, (2) Yerleştiği puan türünden Türkiye genelinde 101-500 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık 1.500TL. nakit ödeme, (3) Yerleştiği puan türünden Türkiye genelinde 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre ile 750 TL. nakit ödeme, (4) Yerleştiği puan türünden Türkiye genelinde 1001-2000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre ile 500 TL. nakit ödeme. Burs ve indirimlerin hangi durumlarda devam edeceği Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Burs Yönetmeliğinde belirtilmiştir. Öğrenci birden fazla indirim (peşin ödeme indirimi hariç) ve indirim niteliğindeki burs kapsamına girerse sadece birisinden ve en yüksek olanından yararlanır. İndirimler öğrencinin ödemekle yükümlü olduğu ücret üzerinden yapılır. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde, üniversiteye ilk girişte sunulan giriş bursları dışında çeşitli burslarımız mevcut olup, www.bezmialem.edu.tr web adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2014-2015 akademik yılında eğitim-öğretim ücreti K.D.V. dahil yıllık; Tıp Fakültesi 36.300 TL, Diş Hekimliği Fakültesi 35.200 TL, Eczacılık Fakültesi 29.700 TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi; Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 22.000 TL, Sağlık Yönetimi Bölümü
11.550 TL, Odyoloji Bölümü 22.000 TL ve Hemşirelik Bölümü 12.100 TL’dir. Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Bölümü hazırlık ücreti 12.650 TL, diğer lisans Fakülte/Bölümlerde hazırlık programı ücreti yıllık 25.300 TL’dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları 11.000 TL’dir. Öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyetin uygun göreceği oranda yeniden belirlenebilir. Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanır. Taksitli olarak yapılacak ödemelerde anlaşmalı bankanın otomatik tahsilât sistemi kullanılarak, 1 peşin 9 taksite kadar ödeme imkânı sağlanır. Anlaşmalı banka kredi kartlarına da taksit imkânı bulunmaktadır. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde burslar ve burs kapsamında aylık nakit ödenen destek bursları karşılıksız olup, öğrenci öğrenimine ve derslerine devam ettiği sürece İngilizce hazırlıkta geçireceği süre (1yıl) ile lisans eğitimindeki normal eğitim-öğretim süresince (Tıp Fakültesi 6 yıl, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi 5 yıl, Sağlık Bilimleri Fakültesi 4 yıl, MYO Programları2 yıl) not ortalaması koşulu veya ders geçme başarı koşulu aranmaksızın devam eder. Bezmialem Vakıf  Üniversitesi Burs Yönergesi kapsamında çeşitli burslarımız mevcut olup, www.bezmialem.edu.tr web adresinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücrete tabidir
2013-2014 akademik yılında eğitim-öğretim ücreti K.D.V. dahil yıllık; Tıp Fakültesi ¨33.000, DişHekimliği Fakültesi ¨32.000, Eczacılık Fakültesi ¨27.000, Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ¨20.000, Sağlık Yönetimi Bölümü ¨10.500, Odyoloji Bölümü ¨20.000 ve Hemşirelik Bölümü ¨11.000 dir. Hemşirelik ve Sağlık Yönetimi Bölümü hazırlık ücreti ¨11.500 diğer lisans Fakülte/Bölümlerde hazırlık programı ücreti yıllık ¨23.000 dir. Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Programları ¨10.000 dir. Hemşirelik bölümü hazırlık ücreti ilk yıl için geçerli olup öğrencinin hazırlıkta geçireceği süre uzadığıtaktirde normal hazırlık ücretinden hesaplanır. Öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyet tarafından fiyat ve maliyet artışlarıdikkate alınarak TÜFE oranından daha yüksek olmamak üzere yeniden belirlenebilir. Taksitli olarak yapılacak ödemelerde anlaşmalıbankanın otomatik tahsilât sistemi kullanılarak 1 peşin 9 taksite kadar ödeme imkânısağlanır.
Anlaşmalı banka kredi kartlarına da taksit imkanıbulunmaktadır.
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde burslar ve burs kapsamında aylık nakit ödenen destek burslarıkarşılıksız olup, öğrenci öğrenimine ve derslerine devam ettiği sürece İngilizce hazırlıkta geçireceği süre (1yıl) ile lisans eğitimindeki normal eğitim-öğretim süresince (Tıp Fakültesi 6 yıl, Eczacılık Fakültesi ve DişHekimliği Fakültesi 5 yıl, Sağlık Bilimleri Fakültesi 4 yıl, MYO Programları2 yıl) not ortalamasıkoşulu veya ders geçme başarıkoşulu aranmaksızın devam eder. Tam Bursu ile yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerden, derslere kaydolduğu yarıyıl geçerli olmak üzere, (tam bursu ile sağlanan imkânlara ek olarak) yerleşme puanıile ilgili programın puan türüne göre (Ek puan ile yerleştirilenler hariç)
aşağıda belirtilen dereceleri sağlayanlara ek olanaklardan biri sağlanır: (1)Türkiye genelinde ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık ¨2.000 nakit ödeme, (2)Türkiye genelinde 101-500 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre için aylık ¨1.000 nakit ödeme, (3) Türkiye genelinde 501-1000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre ile ¨500 nakit ödeme, (4) Türkiye genelinde 1001-2000 öğrenci içinde yer alanlara 9 ay süre ile ¨350 nakit ödeme. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde, üniversiteye ilk girişte sunulan yerleşme burslarıdışında aşağıda belirtilen indirim ve destek burslarıverilmektedir. İlk Tercih indirimi: Ücretli programlara birinci tercihinden yerleştirilenlere %10 oranında öğretim ücreti indirimini kapsar. Akademik BaşarıBursu: Üniversite içi akademik başarı bursu, her akademik yıl sonunda verilir. İngilizce Hazırlık sınıfı öğrencileri ile artık yıl durumunda olan öğrenciler burslardan yararlanamaz. Burs almaya hak kazanan öğrencilere aşağıdaki oranlarda burs verilir. Buna göre genel not ortalaması4 (dört) üzerinden 3 (üç) ve üstünde olanlardan Fakülte, Bölüm/Program sıralamasında ilk üçe giren öğrencilere; a) Birinciye, takip eden eğitim yılıücretinin % 50’si, b) İkinciye, takip eden eğitim yılı ücretinin % 30’u, c) Üçüncüye, takip eden eğitim yılıücretinin % 20’si, kadar (nakit indirimi hariç) indirim yapılır. 2)Eğer öğrenci ÖSYM tam burslusu ise kayıt olacağıeğitim yılıücretinin; a) Birinci sırada yer alıyor ise % 30’u, b) İkinci sırada yer alıyor ise % 20’si, c) Üçüncü sırada yer alıyor ise %10’u, kadar yıl içinde 9 taksit olarak ödeme yapılır. Peşin Ödeme İndirimi: Öğretim ücretinin tamamını akademik yılın başında ödeyenlere %5 indirim yapılır. Öğretim elemanıbursu: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi dışında çalışan öğretim elemanlarıçocuklarına eğitim-öğretim ücretinin %10’u kadar indirim sağlanır. Kardeş İndirimi: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fakülte/programlarında öğrenim görmekte olan her bir kardeşe öğretim ücretinin %10’u oranında indirimi kapsar. Burs ve indirimlerin hangi durumlarda devam edeceği Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Burs Yönetmeliğinde belirtilmiştir. Öğrenci birden fazla indirim (peşin ödeme indirimi hariç) ve indirim niteliğindeki burs kapsamına girerse sadece birisinden ve en yüksek olanından yararlanır. İndirimler öğrencinin ödemekle yükümlü olduğu ücret üzerinden yapılır. Ayrıntılı bilgi için www.bezmialem.edu.tr web adresinden bilgi alabilirsiniz.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücrete tabidir. 2012-2013 akademik yılında eğitim öğretim ücreti K.D.V. dahil yıllık; Tıp Fakültesi 33.000 TL., Diş Hekimliği Fakültesi 32.000 TL., Eczacılık Fakültesi 27.000 TL., Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ile Odyoloji Bölümleri 20.000 TL ve Hemşirelik Bölümü 11.000 TL. dir. Hemşirelik bölümü hazırlık ücreti 11.500 TL. diğer lisans Fakülte/Bölümlerde hazırlık programı ücreti yıllık 23.000 TL.dir. Hemşirelik bölümü hazırlık ücreti ilk yıl için geçerli olup öğrencinin hazırlıkta geçireceği süre uzadığı taktirde normal hazırlık ücretinden hesaplanır. Öğretim ücreti her yıl Mütevelli Heyet tarafından fiyat ve maliyet artışları dikkate alınarak TÜFE oranından daha yüksek olmamak üzere yeniden belirlenebilir. Taksitli olarak yapılacak ödemelerde anlaşmalı bankanın otomatik tahsilât sistemi kullanılarak 1 peşin 9 taksite kadar ödeme imkânı sağlanır. Anlaşmalı banka kredi kartlarına da taksit imkanı bulunmaktadır. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde burslar ve burs kapsamında aylık nakit ödenen destek bursları karşılıksız olup, öğrenci öğrenimine ve derslerine devam ettiği sürece İngilizce hazırlıkta geçireceği süre (1yıl) ile lisans eğitimindeki normal eğitim- öğretim süresince (Tıp Fakültesi 6 yıl, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi 5 yıl, Sağlık Bilimleri Fakültesi 4 yıl) not ortalaması koşulu veya ders geçme başarı koşulu aranmaksızın devam eder. Tam Bursu ile yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilerden, derslere kaydolduğu yarıyıl geçerli olmak üzere, (tam bursu ile sağlanan imkânlara ek olarak) yerleşme puanı ile ilgili programın puan türüne göre (Ek puan ile yerleştirilenler hariç.) aşağıda belirtilen dereceleri sağlayanlara normal eğitim-öğretim süresince her yıl (Tıp Fakültesi 6 yıl, Eczacılık Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi 5 yıl, Sağlık Bilimleri Fakültesi 4 yıl) ek olanaklardan biri sağlanır: (1)Türkiye genelinde ilk 100 öğrenci içinde yer alanlara yılda 9 ay süre için aylık 2.000.-TL nakit ödeme, (2)Türkiye genelinde 101-500 öğrenci içinde yer alanlara yılda 9 ay süre için aylık 1.000.-TL nakit ödeme, (3) Türkiye genelinde 501- 1000 öğrenci içinde yer alanlara yılda 9 ay süre ile 500.-TL nakit ödeme, (4) Türkiye genelinde 1001-2000 öğrenci içinde yer alanlara yılda 9 ay süre ile 350.-TL nakit ödeme. Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi'nde, üniversiteye ilk girişte sunulan yerleşme bursları dışında aşağıda belirtilen indirim ve destek bursları verilmektedir. İlk Tercih indirimi: Ücretli programlara birinci tercihinden yerleştirilenlere %10 oranında öğretim ücreti indirimini kapsar. Akademik Başarı Bursu: ÖSYM tarafından tam burslu yerleştirilenler hariç %50 ve %25 burslu ile burssuz olarak yerleştirilenler akademik başarı bursundan yararlanabilirler. Akademik Başarı Bursu, öğrencilerin programdaki ilk akademik yılı sonunda başarı durumuna göre Fakülte, Bölüm/Program birinci, ikinci ve üçüncülerine Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi burs yönergesinde belirlenmiş oranlarda burs verilir. Peşin Ödeme İndirimi: Öğretim ücretinin tamamını akademik yılın başında ödeyenlere %5 indirim yapılır.
Öğretim elemanı bursu: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi dışında çalışan öğretim elemanları çocuklarına eğitim-öğretim ücretinin %10'u kadar indirim sağlanır. Kardeş İndirimi: Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Fakülte/programlarında öğrenim görmekte olan her bir kardeşe öğretim ücretinin %10'u oranında indirimi kapsar. Burs ve indirimlerin hangi durumlarda devam edeceği Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilmiştir. Öğrenci birden fazla indirim (peşin ödeme indirimi hariç) ve indirim niteliğindeki burs kapsamına girerse sadece birisinden ve en yüksek olanından yararlanır. İndirimler öğrencinin ödemekle yükümlü olduğu ücret üzerinden yapılır. Ayrıntılı bilgi için www.bezmialem.edu.tr web adresinden bilgi alabilirsiniz.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.