Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENTÜNİVERSİTESİ BURSLARI VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde eğitim ücreti, 2015-2016 ders yılında bütün bölüm ve programlar için yıllık 26 080 TL (%8 KDV dahil) tutarındadır. Bu ücretin yarısı olan 13 040 TL, güz yarıyılı ücreti olarak kesin kayıt sırasında, diğer yarısı ise bahar yarıyılı başında ders kayıtlarından önce ödenir. Yarıyıl eğitim ücreti, anlaşmalı bankaların onay vermesi koşuluyla, her biri 3 260 TL tutarında dört taksit olarak da ödenebilir, ayrıca 190 TL işlem ücreti alınır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, kayıtlı öğrenciler için sonraki yıllarda eğitim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksi’ndeki (TÜFE) artış ile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir. Üniversitede yaz döneminde ders almak tercihe bağlıdır; yaz döneminde ders almayı tercih eden öğrenciler aldıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder. Burslar:
Tam Burslu olarak yerleştirilen öğrencilerden, 0,12 OBP katsayılı başarı sıralaması, yerleştirilmiş olduğu MF-1-2-3-4, TM-1-2-3, TS-1 veya YGS-1-6 puan türünde 10.000 veya daha iyi olanlar ile DİL puan türünde 250 veya daha iyi olanların bursu üniversiteye kayıt sırasında doğrudan “Kapsamlı Burs”a yükseltilir. Kapsamlı Burs’un içeriğinde Tam Burs’a ek olarak 610 TL tutarında aylık katkı bursu (yılda 8 ay boyunca) ve iki kişilik ranzalı odalarda ücretsiz yurt olanağı vardır. Yurtta kalmayı tercih etmeyen Kapsamlı Burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 790 TL’ye yükseltilir. Daha önce bir üniversiteden lisans derecesi alarak mezun olmuş öğrenciler, Kapsamlı Burs’tan yararlanamaz. Tam ve %50 burslardan yararlanma süresi İngilizce Hazırlık Programı’nda azami 2 yıl, Lisans programında azami 7 yıldır. Kapsamlı Burs’tan yararlanmanın azami süresi İngilizce Hazırlık Programı’nda 2 yıl, Lisans programında 5 yıldır. Lisans eğitimi 5 yılın ötesine uzayan Kapsamlı Burslu öğrencilerin bursu, altıncı yıl başında Tam Burs’a dönüşür. Daha önce İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi burslarından yararlanmış öğrencilerin yeniden bu üniversiteye yerleşmesi durumunda, burslu geçirdikleri önceki süre azami burs süresinden düşülür. 2014-2015 ders yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde kayıtlı olduğu bölüme 2015 yılında tekrar yerleşen öğrenciler İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi burslarından yararlanamaz. Kapsamlı, Tam ve %50 burslar, öğrencilerin her yarıyılda normal ders yüklerini almaları ve derslerine devam etmeleri koşuluyla, azami süre boyunca kesintisiz devam eder, not ortalaması veya ders geçme gibi konulardan etkilenmez. Yaz döneminde ders alan Kapsamlı ve Tam burslu öğrencilerden yaz dersleri için eğitim ücreti alınmaz.
Üniversitenin yurtlarında 2015-2016 ders yılında geçerli kişi başı yurt ücretleri (% 8 KDV dahil), her bir yarıyıl için şöyledir:
Dört kişilik odada 1 510 TL,
üç kişilik odada 2 400 TL,
iki kişilik ranzalı odada 2 570 TL,
iki kişilik karyolalı odada 3 160 TL,
tek kişilik odada 5 560 TL.
Üniversitenin tabildot kafeteryasında öğrencilere özel indirimli ücret öğün başına 3,75 TL’dir.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENTÜNİVERSİTESİ BURSLARI VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde eğitim ücreti, 2014-2015 ders yılında bütün bölüm ve programlar için yıllık 24 080 TL (%8 KDV dahil) tutarındadır. Bu ücretin yarısı olan 12 040 TL, güz yarıyılı ücreti olarak kesin kayıt sırasında, diğer yarısı ise bahar yarıyılı başında ders kayıtlarından önce ödenir. Yarıyıl eğitim ücreti, anlaşmalı bankaların onay vermesi koşuluyla, her biri 3 010 TL tutarında dört taksit olarak da ödenebilir, ayrıca 180 TL işlem ücreti alınır. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, kayıtlı öğrenciler için sonraki yıllarda eğitim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksi’ndeki (TÜFE) artış ile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir. Üniversitede yaz döneminde ders almak tercihe bağlıdır; yaz döneminde ders almayı tercih eden öğrenciler aldıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder.
Burslar: Tam Burslu olarak yerleştirilen öğrencilerden, 0,12 OBP katsayılı başarı sıralaması, yerleştirilmiş olduğu MF-1-2-3-4, TM-1-2-3, TS-1 veya YGS-1-6 puan türünde 10.000 veya daha iyi olanlar ile DİL puan türünde 250 veya daha iyi olanların bursu üniversiteye kayıt sırasında doğrudan “Kapsamlı Burs”a yükseltilir.
Kapsamlı Burs’un içeriğinde Tam Burs’a ek olarak 560 TL tutarında aylık katkı bursu (yılda 8 ay boyunca) ve iki kişilik ranzalı odalarda ücretsiz yurt olanağı vardır. Yurtta kalmayı tercih etmeyen Kapsamlı Burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 720 TL’ye yükseltilir. Daha önce bir üniversiteden lisans derecesi alarak mezun olmuş öğrenciler, Kapsamlı Burs’tan yararlanamaz. Tam ve %50 burslardan yararlanma süresi İngilizce Hazırlık Programı’nda azami 2 yıl, Lisans programında azami 7 yıldır. Kapsamlı Burs’tan yararlanmanın azami süresi İngilizce Hazırlık Programı’nda 2 yıl, Lisans programında 5 yıldır. Lisans eğitimi 5 yılın ötesine uzayan Kapsamlı Burslu öğrencilerin bursu, altıncı yıl başında Tam Burs’a dönüşür. Daha önce İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi burslarından yararlanmış öğrencilerin yeniden bu üniversiteye yerleşmesi durumunda, burslu geçirdikleri önceki süre azami burs süresinden düşülür. 2013-2014 ders yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde kayıtlı olduğu bölüme 2014 yılında tekrar yerleşen öğrenciler İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi burslarından yararlanamaz.
Kapsamlı, Tam ve %50 burslar, öğrencilerin her yarıyılda normal ders yüklerini almaları ve derslerine devam etmeleri koşuluyla, azami süre boyunca kesintisiz devam eder, not ortalaması veya ders geçme gibi konulardan etkilenmez. Yaz döneminde ders alan Kapsamlı ve Tam burslu öğrencilerden yaz dersleri için eğitim ücreti alınmaz. Üniversitenin yurtlarında 2014-2015 ders yılında geçerli kişi başı yurt ücretleri (% 8 KDV dahil), her bir yarıyıl için şöyledir:
Dört kişilik odada 1 375 TL,
üç kişilik odada 2 185 TL,
iki kişilik ranzalı odada 2 335 TL,
iki kişilik karyolalı odada 2 875 TL,
tek kişilik odada 5 050 TL.
Üniversitenin tabldot kafeteryasında öğrencilere özel indirimli ücret öğün başına 3,35 TL’dir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi’nde eğitim ücreti, 2013-2014 ders yılında bütün bölüm ve programlar için yıllık 22 250 TL (%8 KDV dahil) tutarındadır. Bu ücretin yarısı olan 11 125 TL, güz yarıyılı ücreti olarak kesin kayıt sırasında, diğer yarısıise bahar yarıyılı başında ders kayıtlarından önce ödenir. Yarıyıl eğitim ücreti, anlaşmalı bankaların onay vermesi koşuluyla, her biri 2781,25 TL tutarında dört taksit olarak da ödenebilir, ayrıca 180 TL işlem ücreti alınır. İhsan DoğramacıBilkent Üniversitesi, kayıtlıöğrenciler için sonraki yıllarda eğitim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici FiyatlarıEndeksi’ndeki (TÜFE) artışile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir.
Burslar: Tam Burslu olarak yerleştirilen öğrencilerden, 0,12 OBP katsayılı başarı sıralaması, yerleştirilmiş olduğu MF-1-2-3-4, TM-1-2-3, TS-1 veya YGS-1-6 puan türünde 10.000 veya daha iyi olanlar ile DİL puan türünde 250 veya daha iyi olanların bursu üniversiteye kayıt sırasında doğrudan “Kapsamlı Burs”a yükseltilir. Kapsamlı Burs’un içeriğinde Tam Burs’a ek olarak 520 TL tutarında aylık katkı bursu (yılda 8 ay boyunca) ve iki kişilik ranzalı odalarda ücretsiz yurt olanağı vardır. Yurtta kalmayıtercih etmeyen Kapsamlı Burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 675 TL’ye yükseltilir.
Tam ve %50 burslardan yararlanma süresi İngilizce Hazırlık Programı’nda azami 2 yıl, lisans programında azami 7 yıldır.
Kapsamlı Burs’tan yararlanmanın azami süresi İngilizce Hazırlık Programı’nda 2 yıl, lisans programında 5 yıldır. Lisans eğitimi 5 yılın ötesine uzayan KapsamlıBurslu öğrencilerin bursu, altıncı yıl başında Tam Burs’a dönüşür. Daha önce İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi burslarından yararlanmışöğrencilerin burslu geçirdikleri önceki süre, azami süreden düşülür. Kapsamlı, Tam ve %50 burslar, öğrencilerin her yarıyılda normal ders yüklerini almaları ve derslere yeterince devam etmeleri koşuluyla, azami süre boyunca kesintisiz devam eder, not ortalamasıveya ders geçme gibi konulardan etkilenmez. Üniversitenin yurtlarında 2013-2014 ders yılında geçerli kişi başıyurt ücretleri (% 8 KDV dahil), her bir yarıyıl için şöyledir: Dört kişilik odada 1 280 TL, üç kişilik odada 2 035 TL, iki kişilik ranzalıodada 2 200 TL, iki kişilik karyolalıodada 2 675 TL, tek kişilik odada 4 700 TL. Üniversitenin tabildot kafeteryasında kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri için bir yarıyılıkapsayan 100 günlük yemek paketinin ücreti 930 TL’dir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Bilkent Üniversitesi'nde yıllık eğitim ücreti, 2012-2013 ders yılında bütün bölüm ve programlar için 20 800,00 TL tutarındadır. Bu ücrete %8 KDV dahildir. Eğitim ücretinin ilk yarısı üniversiteye kayıt sırasında, ikinci yarısı ise ikinci yarıyıl başında, ders kayıtlarından önce ödenir. Bilkent Üniversitesi, kayıtlı öğrenciler için sonraki yıllarda eğitim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki (TÜFE) artış ile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir. Tam ve Kapsamlı Burslar: Üniversitenin "Tam Burslu" olarak belirtilmiş programlarına yerleştirilen öğrencilerden eğitim ücreti alınmaz. Tam burslu olarak yerleştirilen öğrencilerden, 0,12 OBP katsayılı başarı sıralaması, yerleştirilmiş olduğu MF-1- 2-3-4, TM-1-2-3, TS-1 veya YGS-1-6 puan türünde 10.000 veya daha iyi olanlar ile DİL puan türünde 250 veya daha iyi olanların bursu üniversiteye kayıt sırasında doğrudan "Kapsamlı Burs"a yükseltilir. Sadece yerleştirildiği puan türünde 0,12 OBP katsayılı puanı bulunmayan öğrenciler için aynı puan türünde ham puan başarı sırasına bakılır. Kapsamlı Burs'un içeriğinde Tam Burs'a ek olarak 425 TL tutarında aylık katkı bursu (yılda 9 ay boyunca) ve iki kişilik odalarda ücretsiz yurt olanağı vardır. Yurtta kalmayı tercih etmeyen Kapsamlı Burslu öğrencilerin aylık katkı bursu 550 TL'ye yükseltilir. Kapsamlı, Tam ve %50 burslardan yararlanma süresi İngilizce Hazırlık Programı'nda azami 2 yıl, Lisans programında azami 7 yıl olmak üzere toplam 9 yıldır. Bilkent Üniversitesi öğrencinin derslere devam etmesi koşuluyla söz konusu bursların bu süre zarfında hiçbir şekilde kesilmeyeceğini, not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi konulardan etkilenmeyeceğini taahhüt etmektedir. Bilkent Üniversitesi yurtlarında 2012-2013 ders yılında geçerli yurt ücretleri (% 8 KDV dahil), her bir yarıyıl için şöyledir: tek kişilik oda 4 400,00 TL, 2 kişilik odada kişi başı 2 300,00 TL veya
2 500,00 TL (oda tipine göre), üç kişilik odada kişi başı 1 900,00 TL, 4 kişilik odada kişi başı 1 200,00 TL.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.