Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

FARUK SARAÇ TASARIM MESLEK YÜKSEKOKULU BURSLARI VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu, Faruk Saraç Moda ve Sanat Vakfı tarafından kurulan bir Yüksek Öğretim Kurumu olup, eğitim - öğretim ücrete tabidir.  2015-2016 eğitim öğretim yılı için güz ve bahar dönemlerini kapsayan %8 KDV hariç yıllık öğrenim ücreti; Bursa Yerleşkesinde yer alan programlar için  11.575 TL ve İstanbul Yerleşkesinde yer alan programlar için İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek sürelerde dahil  12.732 TL’dir. Bu ücretler eğitim-öğretim ücreti olup, barınma, beslenme, ulaşım ve kitap giderlerini kapsamamaktadır. Kayıt esnasında yıllık ücretin tamamı nakit ödendiği takdirde %5 indirim uygulanır. Meslek Yüksekokulumuz programlarına yerleştirilen öğrencilerden; tam burslu kontenjanlara yerleşenler hariç  kesin kayıt yaptıran şehit/ gazi çocuklarına %10 eğitim indirimi sağlanacaktır. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanacak burs, sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır.  Meslek Yüksekokulunun onayı olmaksızın kaydını yenilemeyerek öğrenimine ara veren, bursluluk süresini aşan veya  İngilizce Hazırlık Programını en geç ikinci akademik yılın sonunda başarıyla tamamlayamayanların bursları sona erer.  Burslar öğrenciye, öğrenimini başarıyla devam ettirdiği sürece verilir. Yıllık not ortalaması 2.00’nin altına düşen ve disiplin cezası alan, devamsızlığı olan, azami öğrenim süresini dolduran ve başka bir eğitim programına yatay geçiş yapması halinde öğrencinin bursu kesilir. Eğitim ücretleri her yıl Mütevelli Heyet tarafından belirlenir.  Programlar, burslar, ücret ve ödemeler ve ödeme yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiye www.faruksarac.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu, Faruk Saraç Moda ve Sanat Vakfı tarafından kurulan bir Yüksek Öğretim Kurumu olup, öğretim ücrete tabidir. 2014-2015 eğitim öğretim yılı için ücretler; Moda Tasarımı, Moda Yönetimi ve Grafik Tasarımı Programları 10.260 TL + %8 KDV, Dış Ticaret, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programları 9.180 TL + %8 KDV’dir. Kayıt esnasında yıllık ücretin tamamı nakit ödendiği takdirde %5 indirim uygulanır. Meslek Yüksekokulun anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartları ile yıllık ücretin tamamını ödemek isteyenler, kayıt esnasında kredi kartı ile 8 eşit taksitte kayıt ücretini ödeyebilirler. Ayrıca, kayıt ücretinin yatırılacağı bankanın prosedürleri çerçevesinde kredi alınarak (ilgili banka ve öğrenci arasındaki sözleşme çerçevesinde) taksitli ödeme yapılabilir. Bu ücretler eğitim-öğretim ücreti olup, barınma, beslenme, ulaşım ve kitap giderlerini kapsamamaktadır. Meslek Yüksekokulumuz programlarına yerleştirilen öğrencilerden; ücretli ve (%25 burslu) kontenjanlara kesin kayıt yaptıran şehit/gazi çocuklarına %10, kardeş öğrencilere %10, yetim öğrencilere %10 eğitim indirimi sağlanacaktır. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanacak burs, sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Burslar öğrenciye, öğrenimini başarıyla devam ettirdiği sürece verilir. Yıllık not ortalaması2.00’nin altına düşen ve disiplin cezası alan, devamsızlığı olan ve başka bir eğitim programına yatay geçiş yapması halinde öğrencinin bursu kesilir. Eğitim ücretleri her yıl Mütevelli Heyet tarafından belirlenir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. Kayıt olan öğrencinin eğitimine devam etmemesi durumunda, yıllık eğitim ücreti, kesin kayıt tarihini 15 gün geçtiği takdirde iade edilmez.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.