Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

İPEK ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İpek İpek Üniversitesi’nde, 2015-2016 ders yılı için eğitim-öğretim ücreti KDV dâhil 28.000 TL’dir. Bu ücret, anlaşmalı bankalara 9 eşit taksit halinde ödenir.  İpek Üniversitesi, kayıtlı öğrenciler için sonraki yıllarda eğitim-öğretim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki (TÜFE) artış ile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir.  İpek Üniversitesi’nde 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında (Tam Burslu programlara yerleştirilecek öğrenciler hariç), lisans programlarına yerleştirilecek öğrenciler için yurt ücretlidir.  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında İpek Üniversitesi’ne yerleştirildikleri puan türünden LYS sıralamasında ilk 3000 içinde yer alan öğrenciler, yerleştirildikleri programın burs türüne bakılmaksızın, Başarı (Cep Harçlığı) Bursundan yararlanır.  İpek Üniversitesi’nde tüm burslar karşılıksız olup, derslere devamlılık gösteren öğrencilerin akademik başarısızlıktan dolayı bursları kesilmez.  İpek Üniversitesi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında LYS ile Tam Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine 7 yıl (Hazırlık eğitimi için 2 yıl, Lisans eğitimi için 5 yıl) süreyle,  % 100 eğitim-öğretim ücreti muafiyeti, yılda 9 ay süreyle aylık 500 TL cep harçlığı ve ücretsiz yurt imkânı sağlar.  İpek Üniversitesi, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında LYS ile %75 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine %75 oranında, %50 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine % 50 oranında ve %25 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine %25 oranında olmak üzere, 7 yıl (Hazırlık eğitimi için 2 yıl, Lisans eğitimi için 5 yıl) süreyle eğitim-öğretim ücreti indirimi sağlar. Yerleştirildikleri puan türünden 2015 yılı LYS sıralamasında ilk 3000 içinde yer alan öğrenciler, İpek Üniversitesi’nde yerleştirildikleri programın burs türüne bakılmaksızın,   Başarı (Cep Harçlığı) Bursundan yararlanırlar.   Başarı (Cep Harçlığı) Bursu, yerleştirildikleri puan türünden LYS sıralamasında 1-100 arasındaki öğrenciler için aylık 1000 TL;  101-500 arasındaki öğrenciler için aylık 800 TL;  501-1000 arasındaki öğrenciler için aylık 700 TL ve 1001-3000 arasındaki öğrenciler için aylık 600 TL tutarındaki cep harçlığını kapsar. Yerleştirildikleri puan türünden LYS sıralamasında ilk 3000 içinde yer alan öğrencilerden, Tam Burslu bir programa yerleştirilenlerin yararlanacakları cep harçlıkları, yalnızca Başarı (Cep Harçlığı) Bursudur. Ayrıca, İpek Üniversitesi’ne LYS ile kayıt yaptıran bilim, sanat, tasarım, müzik, kültür ve spor alanlarında uluslararası başarılar kazanmış öğrencilere, (sayısı ve burs miktarları, Üniversite Yönetim Kurulunun teklifi ve Mütevelli Heyet onayı ile belirlenen) Melek İpek Üstün Başarı Bursu verilir. Daha önce bir lisans programından mezun olan öğrenciler, İpek Üniversitesinin herhangi bir programına yerleştirildikleri takdirde, sadece eğitim-öğretim ücreti muafiyeti veya indiriminden yararlanabilirler.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

İPEK ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İpek Üniversitesi’nde, 2014-2015 ders yılı için eğitim-öğretim ücreti KDV dâhil 28.000 TL’dir. Bu ücret, iki eşit taksitte, güz ve bahar dönemi başında ödenir. İpek Üniversitesi, kayıtlı öğrenciler için sonraki yıllarda eğitim-öğretim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki (TÜFE) artış ile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir. İpek Üniversitesi’nde 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında (Tam Burslu programlara yerleştirilecek öğrenciler hariç) lisans programlarına yerleştirilecek öğrenciler için yurt ücretlidir. Yerleştirildikleri puan türünden LYS sıralamasında ilk 3000 içinde yer alan öğrenciler, yerleştirildikleri programın burs türüne bakılmaksızın, Başarı (Cep Harçlığı) Bursundan yararlanır.
İpek Üniversitesi’nde tüm burslar karşılıksız olup, derslere devamlılık gösteren öğrencilerin akademik başarısızlıktan dolayı bursları kesilmez. İpek Üniversitesi, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında LYS ile Tam Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine 7 yıl (Hazırlık eğitimi için 2 yıl, Lisans eğitimi için 5 yıl) süreyle, % 100 eğitim-öğretim ücreti muafiyeti, yılda 9 ay süreyle aylık 500 TL cep harçlığı ve ücretsiz yurt imkânı sağlar. İpek Üniversitesi, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında LYS ile %75 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine %75 oranında, %50 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine % 50 oranında ve %25 Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine %25 oranında olmak üzere, 7 yıl (Hazırlık eğitimi için 2 yıl, Lisans eğitimi için 5 yıl) süreyle eğitim-öğretim ücreti indirimi sağlar. Yerleştirildikleri puan türünden 2014 yılı LYS sıralamasında ilk 3000 içinde yer alan öğrenciler, İpek Üniversitesi’nde yerleştirildikleri programın burs türüne bakılmaksızın, Başarı (Cep Harçlığı) Bursundan yararlanırlar. Başarı (Cep Harçlığı) Bursu, yerleştirildikleri puan türünden LYS sıralamasında 1-100 arasındaki öğrenciler için aylık 1000 TL; 101-500 arasındaki öğrenciler için aylık 800 TL; 501-1000 arasındaki öğrenciler için aylık 700 TL ve 1001-3000 arasındaki öğrenciler için aylık 600 TL tutarındaki cep harçlığını kapsar. Yerleştirildikleri puan türünden LYS sıralamasında ilk 3000 içinde yer alan öğrencilerden, Tam Burslu bir programa yerleştirilenlerin yararlanacakları cep harçlıkları, yalnızca Başarı (Cep Harçlığı) Bursudur. Ayrıca, İpek Üniversitesi’ne LYS ile kayıt yaptıran bilim, sanat, tasarım, müzik, kültür ve spor alanlarında uluslararası başarılar kazanmış öğrencilere, (sayısı ve burs miktarları, Üniversite Yönetim Kurulunun teklifi ve Mütevelli Heyet onayı ile belirlenen) Melek İpek Üstün Başarı Bursu verilir. Daha önce bir lisans programından mezun olan öğrenciler, İpek Üniversitesinin herhangi bir programına yerleştirildikleri takdirde, sadece eğitim-öğretim ücreti muafiyeti veya indiriminden yararlanabilirler. İpek Üniversitesi programlarına Tam veya Kısmi burslu olarak yerleştirilen öğrenciler, Üniversitenin başka bir programına yatay geçiş yaptıklarında, bursluluk durumlarının devam edip etmeyeceği ilgili komisyonun değerlendirmesi ve Üniversite Yönetim Kurulu kararı ile belirlenir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

İPEK ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İpek Üniversitesinde, 2013-2014 ders yılı için eğitim ücreti KDV dâhil 25.000 TL’dir. Eğitim ücreti iki eşit taksitte, güz ve bahar dönemi başında ödenir. İpek Üniversitesi, kayıtlı öğrenciler için sonraki yıllarda eğitim ücretinde yapılacak yıllık artışları, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki (TÜFE) artış ile sınırlı tutmayı taahhüt etmektedir. İpek Üniversitesinde Tam Burslu öğrencilere yılda 9 ay süreyle, ücretsiz yurt ve aylık 500 TL burs sağlanır.
İpek Üniversitesi’nin %50 burslu programlarına yerleştirilen öğrencilerine sağlanan burs, eğitim ve yurt ücretinden %50 indirimi kapsar. İlk 100 dereceye girenler için aylık 1000 TL ve ücretsiz yurt imkânı; 101-500 arası için aylık 800 TL v e ücretsiz yurt imkânı; 501-1000 arası için aylık 700 TL ve ücretsiz yurt imkânı; 1001-5000 arası için aylık 500 TL ve ücretsiz yurt imkânısağlanır. İpek Üniversitesinde kazanılan burslar, karşılıksız olup hazırlık eğitimi için azami iki yıl, lisans eğitimi için azami beşyıl olmak üzere, toplam yedi yıl süreyle geçerlidir. İpek Üniversitesi, öğrencilerinin derslere devam etmesi koşuluyla kazandıklarıbursların bu süre zarfında hiçbir şekilde kesilmeyeceğini, not ortalaması veya sınıf, ders geçme gibi konulardan etkilenmeyeceğini taahhüt etmektedir. İpek Üniversitesi’ne yerleştirildikleri puan türünde, LYS’de ilk 5.000’de yer alan öğrenciler, hangi kategoride (Tam Burslu, %50 Burslu veya Ücretli kontenjan) olduklarına bakılmaksızın, Tam Burslu sayılırlar ve Tam Burslu öğrencilere tanınan haklardan yararlanırlar.
Üniversitede eğitim dili İngilizcedir. Ancak Türk Dili ve Edebiyatı, Film Tasarımıve Animasyon Bölümlerinde eğitim Türkçe yapılmaktadır. Yurtlardan sadece Ankara Merkez ilçeleri dışında ikamet eden Üniversitemiz öğrencileri yararlanabilir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.