Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda; Mühendislik ile Mimarlık ve Tasarım Fakülteleri’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 26.275.-TL, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ile İletişim Fakülteleri’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 26.125.-TL, Güzel Sanatlar Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı bölümlerin öğretim ücreti 23.570.-TL, Eğitim Fakültesi’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 27.775.-TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 20.600.-TL ve Hukuk Fakültesi’nin öğretim ücreti 32.240.-TL, Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğretim ücreti ise 45.550.-TL’dir. Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı tüm programların öğretim ücreti 11.775.-TL’dir. Adalet Meslek Yüksekokulu’nun öğretim ücreti 15.200.-TL ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı tüm programların öğretim ücreti 14.175.-TL’dir. Uzaktan Öğretim yapılan önlisans programlarının öğretim ücreti 5.000.-TL’dir. Uzaktan öğretim programlarını tercih edecek öğrencilerin internet erişimli kişisel bilgisayar kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Tüm lisans programlarının İngilizce Hazırlık Öğretim ücreti 23.250.-TL ve önlisans programlarının  İngilizce Hazırlık Eğitimi gündüz ve ikinci öğretim ücreti 11.775.-TL’dir. Bu ücretlere (% 8) KDV dahildir. Önlisans ve lisans öğrencilerinden isteyenler ilave ücreti ödemek kaydıyla İngilizce Hazırlık eğitiminin bir veya iki kurunu yurtdışında alabilirler. İstanbul Aydın Üniversitesi başarıyı ödüllendiren burslar vermektedir.
a) Onur Bursu:  İstanbul Aydın Üniversitesi’nin lisans programlarından DİL puanı ile öğrenci alınan bölümler dışındaki lisans programlarından birini tercih eden ve ÖSYM tarafından yerleştirilen, kesin kayıt yaptıran ve öğrenimini İstanbul Aydın Üniversitesinde sürdüren öğrencilerden olup, YGS (EK Puan hariç) ve LYS sonuçlarına göre;  İlk 500 içerisindeki adaylar;  İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans eğitimi, Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi’nin belirleyeceği Üniversitelerde), Aylık 500.-TL Burs desteği , 501 ile 1000 arasındaki adaylar;  İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi, Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi’nin belirleyeceği Üniversitelerde), Aylık 500.-TL Burs desteği, 1001 ile 5000 arasındaki adaylar;  İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görecektir. 5001 ile 10000 arasındaki adaylar;  İstanbul Aydın Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini % 50 burslu olarak göreceklerdir.
b) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarından birini; birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada tercih ederek ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonucu tercih edilen bölüme (Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Psikoloji, Hukuk, Mimarlık, Diş Hekimliği, Odyoloji, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Adalet Meslek Yüksekokulu, Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı Uçak Teknolojisi ve Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı bütün programlar hariç). Yerleşme sırasına bakılmaksızın % 30, oranında öğrenimleri süresince destek bursu verilecektir.
c)  İstanbul Aydın Üniversitesi’nin tüm bölüm ve programlarına kesin kayıt yaptıran: Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı ve Milli Eğitim Mensuplarının çocuklarına, Şehit ve Gazi çocuklarına ve kardeş olanlara; Önlisans Programları için öğretim ücretinin % 10’u, Lisans Programları için öğretim ücretinin % 5’i, oranında eğitime destek bursu verilecektir. Terör şehidi çocukları ve kardeşlerine lisansta 10 öğrenci, önlisansta 20 öğrenci olmak üzere 30 öğrenciye ilgili birimlerce onaylanmak kaydı ile % 100 burs verilecektir.
d) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin burssuz programlarını kazanan öğrencilerden olup, ulusal ve uluslararası yarışmalarda altın madalya alan ve Milli Sporcu olan öğrencilere Mütevelli Heyet tarafından belirlenen miktarda “Sporda Başarı Bursu” verilir.
e) TÜBİTAK’ça tesbit edilen uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan ve ödül aldıkları alanlardaki üniversitemizin bölüm/programlarını tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenimleri süresince öğretim ücretinin % 10’u kadar teşvik bursu verilecektir.
f) Lise ve dengi okulların birincilerinden olup,  İstanbul Aydın Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarını 1. 2. 3. 4. ve 5. sırada tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere, yerleşme sırası ne olursa olsun öğretim ücretinin % 30’u kadar burs verilecektir.
g) Kurucu Vakıf Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi’ne burssuz olarak ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere, öğrenim durumu ve ödeme güçlükleri göz önünde bulundurularak, kurucu vakfın belirleyeceği sayıda ve miktarda kurucu vakıf bursu verilmektedir.
h) İstihdam piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak; öğrencilerimize sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda sertifika eğitimi olanakları sunulur. Öğrenci, birden fazla burs almaya hak kazandığında, bunlardan en fazla olanı kendisine burs olarak verilir. Öğrencilere verilen tüm burslar; öğretim dili yabancı dil olan lisans programlarında; hazırlık okuyanlar 5 yıl, hazırlık okumayanlar 4 yıl, Diş Hekimliği Fakültesi’nde hazırlık okuyanlar 6 yıl, hazırlık okumayanlar 5 yıl, öğretim dili Türkçe olan tüm lisans programlarında 4 yıl, öğretim dili yabancı dil olan önlisans programlarında hazırlık okuyanlar 3 yıl, hazırlık okumayanlar 2 yıl ve öğretim dili Türkçe olan tüm önlisans programlarında 2 yıl süre ile geçerlidir.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nda; Mühendislik ile Mimarlık ve Tasarım Fakülteleri’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 23.650.-TL, Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ile İletişim Fakülteleri’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 23.500.-TL, Güzel Sanatlar Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu’na bağlı bölümlerin öğretim ücreti 21.200.-TL, Eğitim Fakültesi’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 25.000.-TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 18.550.-TL ve Hukuk Fakültesi’nin öğretim ücreti 29.000.-TL, Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğretim ücreti ise 41.000.-TL’dir.
Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı tüm programların öğretim ücreti 10.600.-TL’dir. Adalet Meslek Yüksekokulu’nun öğretim ücreti 13.700.-TL ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı tüm programların öğretim ücreti 12.750.-TL’dir. Uzaktan Öğretim yapılan önlisans programlarının öğretim ücreti 4.400.-TL’dir. Uzaktan öğretim programlarını tercih edecek öğrencilerin internet erişimli kişisel bilgisayar kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Tüm lisans programlarının İngilizce Hazırlık Öğretim ücreti 21.000.-TL ve önlisans programlarının İngilizce Hazırlık Eğitimi gündüz ve ikinci öğretim ücreti 10.600.-TL’dir. Bu ücretlere (% 8) KDV dahildir. Önlisans ve lisans öğrencilerinden isteyenler ilave ücreti ödemek kaydıyla İngilizce Hazırlık eğitiminin bir veya iki kurunu yurtdışında alabilirler.
İstanbul Aydın Üniversitesi Başarıyı Ödüllendiren Burslar vermektedir.
a)Onur Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi’nin lisans programlarından DİL puanı ile öğrenci alınan bölümler dışındaki lisans programlarından birini tercih eden ve ÖSYM tarafından yerleştirilen, kesin kayıt yaptıran ve öğrenimini İstanbul Aydın Üniversitesinde sürdüren öğrencilerden olup, YGS (EK Puan hariç) ve LYS sonuçlarına göre;
1) İlk 500 içerisindeki adaylar;
İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans eğitimi, Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi’nin belirleyeceği Üniversitelerde), Aylık 500.-TL Burs desteği,
2) 501 ile 1000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi, Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi’nin belirleyeceği Üniversitelerde), Aylık 500.-TL Burs desteği,
3) 1001 ile 5000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görecektir.
4) 5001 ile 10000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini %50 burslu olarak göreceklerdir.
b) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarından birini; birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada tercih ederek ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonucu tercih edilen bölüme (Okul Öncesi Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji, Hukuk, Mimarlık, Diş Hekimliği, Odyoloji, Adalet Meslek Yüksekokulu, Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı Uçak Teknolojisi, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri ve Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi Programları ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı bütün programlar hariç). Yerleşme sırasına bakılmaksızın % 30, oranında öğrenimleri süresince destek bursu verilecektir.
c) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin tüm bölüm ve programlarına kesin kayıt yaptıran: Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Teşkilatı ve Milli Eğitim Mensuplarının çocuklarına, Şehit ve Gazi çocuklarına ve kardeş olanlara; Önlisans Programları için öğretim ücretinin % 10’u, Lisans Programları için öğretim ücretinin % 5’i, oranında eğitime destek bursu verilecektir. Terör şehidi çocukları ve kardeşlerine lisansta 10 öğrenci, önlisansta 20 öğrenci olmak üzere 30 öğrenciye ilgili birimlerce onaylanmak kaydı ile % 100 burs verilecektir.
d) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin burssuz programlarını kazanan öğrencilerden olup, ulusal ve uluslararası yarışmalarda altın madalya alan ve Milli Sporcu olan öğrencilere Mütevelli Heyet tarafından belirlenen miktarda “Sporda Başarı Bursu” verilir.
e) TÜBİTAK’ça tesbit edilen uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan ve ödül aldıkları alanlardaki üniversitemizin bölüm/programlarını tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenimleri süresince öğretim ücretinin % 10’u kadar teşvik bursu verilecektir.
f) Lise ve dengi okulların birincilerinden olup, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarını1. 2. 3. 4. ve 5. sırada tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere, yerleşme sırası ne olursa olsun öğretim ücretinin % 30’u kadar burs verilecektir.
g) Kurucu Vakıf Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi’ne burssuz olarak ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere, öğrenim durumu ve ödeme güçlükleri göz önünde bulundurularak, kurucu vakfın belirleyeceği sayıda ve miktarda kurucu vakıf bursu verilmektedir.
h)  İstihdam piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak; öğrencilerimize sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda sertifika eğitimi olanakları sunulur. Öğrenci, birden fazla burs almaya hak kazandığında, bunlardan en fazla olanı kendisine burs olarak verilir. Öğrencilere verilen tüm burslar; öğretim dili yabancı dil olan lisans programlarında; hazırlık okuyanlar 5 yıl, hazırlık okumayanlar 4 yıl, Diş Hekimliği Fakültesi’nde hazırlık okuyanlar 6 yıl, hazırlık okumayanlar 5 yıl, öğretim dili Türkçe olan tüm lisans programlarında 4 yıl, öğretim dili yabancı dil olan önlisans programlarında hazırlık okuyanlar 3 yıl, hazırlık okumayanlar 2 yıl ve öğretim dili Türkçe olan tüm önlisans programlarında 2 yıl süre ile geçerlidir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2013-2014 eğitim-öğretim Yılı’nda; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’ne bağlıbölümlerin öğretim ücreti 20.420.-TL, Fen-Edebiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İletişim Fakültesi’ne bağlıbölümlerin öğretim ücreti 20.260.-TL, Güzel Sanatlar Fakültesi ile YabancıDiller Yüksekokulu’na bağlı bölümlerin öğretim ücreti 18.270.-TL, Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 16.000.-TL ve Hukuk Fakültesi’nin öğretim ücreti 25.000.-TL’dir. DişHekimliği Fakültesi’nin öğretim ücreti ise 35.000.-TL’dir. Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu’na bağlı tüm programların öğretim ücreti 9.135.-TL’dir. Adalet Meslek
Yüksekokulu’nun öğretim ücreti 11.820.-TL ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlıtüm programların öğretim ücreti 10.750.-TL’dir. Uzaktan Öğretim yapılan önlisans programlarının öğretim ücreti 3.760.-TL’dir. Uzaktan öğretim programlarını tercih edecek öğrencilerin internet erişimli kişisel bilgisayar kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Tüm lisans programlarının İngilizce Hazırlık Öğretim ücreti 18.000.-TL ve önlisans programlarının İngilizce Hazırlık Eğitimi gündüz ve ikinci öğretim ücreti 9.135.-TL’dir. Bu ücretlere (% 8) KDV dahil değildir. Önlisans ve lisans
öğrencilerinden isteyenler ilave ücreti ödemek kaydıyla İngilizce Hazırlık eğitiminin bir veya iki kurunu yurtdışında alabilirler. İstanbul Aydın Üniversitesi başarıyıödüllendiren burslar vermektedir.

a) Onur Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi’nin lisans programlarından DİL puanıile öğrenci alınan bölümler dışındaki lisans programlarından birini tercih eden ve ÖSYM tarafından yerleştirilen, kesin kayıt yaptıran ve öğrenimini İstanbul Aydın Üniversitesinde sürdüren öğrencilerden olup, YGS (EK Puan hariç) ve LYS sonuçlarına göre; İlk 500 içerisindeki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz
lisans eğitimi Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi’nin belirleyeceği Üniversitelerde) Aylık 500.-TL Burs desteği 501 ile 1000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi’nin belirleyeceği Üniversitelerde) Aylık 500.-TL Burs desteği 1001 ile 5000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görecektir. 5001 ile 10000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini % 50 burslu olarak göreceklerdir.

b) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarından birini; birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada tercih ederek ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonucu tercih edilen bölüme (Oku Öncesi
Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikoloji,
Hukuk, Mimarlık, DişHekimliği, Adalet Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na bağlı bütün programlar hariç). Yerleşme sırasına bakılmaksızın % 30, oranında öğrenimleri süresince destek bursu verilecektir.

c) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin tüm lisans programlarına kesin kayıt yaptıran: Türk SilahlıKuvvetleri, Emniyet Teşkilatıve Milli Eğitim Mensuplarının çocuklarına, Şehit ve Gazi çocuklarına ve kardeşolanlara; Önlisans programlarıiçin öğretim ücretinin % 10’u, Lisans Programları için öğretim ücretinin % 5’i, oranında eğitime destek bursu verilecektir.
Terör şehidi çocuklarıve kardeşlerine lisansta 10 öğrenci, önlisansta 20 öğrenci olmak üzere 30 öğrenciye ilgili birimlerce onaylanmak kaydıile % 100 burs verilecektir.

d) İstanbul Aydın Üniversitesi’nin burssuz programlarını kazanan öğrencilerden olup, ulusal ve uluslararası yarışmalarda altın madalya alan ve Milli Sporcu olan
öğrencilere Mütevelli Heyet tarafından belirlenen miktarda “Sporda Başarı Bursu” verilir.

e) TÜBİTAK’ça tesbit edilen uluslararası yarışmalarda altın, gümüşve bronz madalya alan ve ödül aldıkları alanlardaki üniversitemizin bölüm/programlarını tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenimleri süresince öğretim ücretinin
% 10’u kadar teşvik bursu verilecektir.

f) Lise ve dengi okulların birincilerinden olup, İstanbul Aydın Üniversitesi’nin önlisans ve lisans programlarını1. 2. 3. 4. ve 5. sırada tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere, yerleşme sırasıne olursa olsun öğretim ücretinin % 30’u kadar burs verilecektir.

g) Kurucu Vakıf Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi’ne burssuz olarak ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere, öğrenim durumu ve ödeme güçlükleri göz önünde bulundurularak, kurucu vakfın belirleyeceği sayıda ve miktarda kurucu vakıf bursu verilmektedir.
h) İstihdam piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak; öğrencilerimize sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda sertifika eğitimi olanakları sunulur. Öğrenci, birden fazla burs almaya hak kazandığında, bunlardan en fazla olanıkendisine burs olarak verilir. Tüm burslar; lisans programlarında İngilizce Hazırlık Eğitimi dahil 5 yıl ve önlisans programlarında İngilizce Hazırlık Eğitimi dahil 3 yıl süre ile geçerlidir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
İstanbul Aydın Üniversitesi'nde eğitim-öğretim ücretlidir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında; Mühendislik-Mimarlık Fakültesi'ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 19.000.-TL, Fen-Edebiyat Fakültesi,
Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve İletişim Fakültesi'ne bağlı bölümlerin öğretim ücreti 18.850.-TL, Yabancı Diller Yüksekokulu'na bağlı bölümlerin öğretim ücreti 17.000.-TL ve Hukuk Fakültesi'nin öğretim ücreti 22.000.-TL. Diş Hekimliği Fakültesinin öğretim ücreti ise 30.000.-TL'dir. Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu'na bağlı tüm programların öğretim ücreti 8.500.-TL, Adalet Meslek Yüksekokulu'nun öğretim ücreti 11.000.-TL, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 10.000 TL ve uzaktan öğretim yapılan önlisans programlarının öğretim ücreti 3.500.-TL'dir. Uzaktan öğretim programlarını tercih edecek öğrencilerin internet erişimli kişisel bilgisayar kullanma olanağına sahip olmaları gerekmektedir. Tüm lisans programlarının İngilizce Hazırlık öğretim ücreti 16.750.- TL ve önlisans programlarının İngilizce Hazırlık Eğitimi gündüz ve ikinci öğretim ücreti 8.500.-TL'dir. Bu ücretlere (% 8) KDV dahil değildir. İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ücret artışı; ilgili öğretim yılında gerçekleşecek olan TEFE ile TÜFE'nin toplamının yarısını geçmeyecektir. Önlisans ve lisans öğrencilerinden isteyenler ilave ücreti ödemek kaydıyla İngilizce Hazırlık eğitiminin bir veya iki kurunu yurtdışında alabilirler. İstanbul Aydın Üniversitesi başarıyı ödüllendiren burslar vermektedir. a) Onur Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi'nin lisans programlarından DİL puanı ile öğrenci alınan bölümler dışındaki lisans programlarından birini tercih eden ve ÖSYM tarafından yerleştirilen, kesin kayıt yaptıran ve öğrenimini İstanbul Aydın Üniversitesinde sürdüren öğrencilerden olup, YGS (EK Puan hariç) ve LYS sonuçlarına göre; İlk 500 içerisindeki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ücretsiz lisans eğitimi Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans ve doktora eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi'nin belirleyeceği Üniversitelerde) Aylık 500.-TL Burs desteği 501 ile 1000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi Yurtdışında ücretsiz yüksek lisans eğitimi (İstanbul Aydın Üniversitesi'nin belirleyeceği Üniversitelerde) Aylık 500.-TL Burs desteği 1001 ile 5000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi'nde ücretsiz lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görecektir. 5001 ile 10000 arasındaki adaylar; İstanbul Aydın Üniversitesi'nde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimlerini % 50 burslu olarak göreceklerdir. b) İstanbul Aydın Üniversitesi'nin önlisans ve lisans programlarından birini; birinci, ikinci, üçüncü, dördüncü ve beşinci sırada tercih ederek ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme sonucu tercih edilen bölüme (Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği, Hukuk, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve Diş Hekimliği Bölümleri hariç.) yerleşme sırasına bakılmaksızın % 30, oranında öğrenimleri süresince destek bursu verilecektir. c) İstanbul Aydın Üniversitesi'nin tüm lisans programlarına kesin kayıt yaptıran: Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet
Teşkilatı ve Milli Eğitim Mensuplarının çocuklarına, Şehit (Terör şehidi hariç) ve Gazi çocuklarına ve kardeş olanlara; Önlisans Programları için öğretim ücretinin % 10'u, Lisans Programları için öğretim ücretinin% 5'i, oranında eğitime destek bursu verilecektir. Terör şehidi çocukları ve kardeşlerine lisansta 10 öğrenci, önlisansta 20 öğrenci olmak üzere 30 öğrenciye ilgili birimlerce onaylanmak kaydı ile %100 burs verilecektir. d) Üstün Başarı Bursu: Her ders yılında olağan ders yükünü alıp bölüm/program birincisi olan ücretli öğrencilere bir sonraki akademik yıl için Mütevelli Heyet tarafından belirlenen miktarda "Üstün Başarı Bursu" verilir. e) İstanbul Aydın Üniversitesi'nin burssuz programlarını kazanan öğrencilerden olup, ulusal ve uluslararası yarışmalarda altın madalya alan ve Milli Sporcu olan öğrencilere Mütevelli Heyet tarafından belirlenen miktarda "Sporda Başarı Bursu" verilir. f) TÜBİTAK'ça tesbit edilen uluslararası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya alan ve
ödül aldıkları alanlardaki üniversitemizin bölüm/programlarını tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere öğrenimleri süresince öğretim ücretinin %10'u kadar teşvik bursu verilecektir. g) Lise ve dengi okulların birincilerinden olup, İstanbul Aydın Üniversitesi'nin önlisans ve lisans programlarını 1. 2. 3. 4. ve 5. sırada tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere, yerleşme sırası ne olursa olsun öğretim
ücretinin % 30'u kadar burs verilecektir. h) Kurucu Vakıf Bursu: İstanbul Aydın Üniversitesi'ne burssuz olarak ÖSYM tarafından yerleştirilen ve kayıt yaptıran öğrencilere, öğrenim durumu ve ödeme güçlükleri göz önünde bulundurularak, kurucu vakfın belirleyeceği sayıda ve miktarda kurucu vakıf bursu verilmektedir. i) İstihdam piyasasındaki gelişmelere bağlı olarak; öğrencilerimize sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda sertifika eğitimi olanakları sunulur. Öğrenci, birden fazla burs almaya hak kazandığında, bunlardan en fazla olanı kendisine burs olarak verilir. Tüm burslar; lisans programlarında İngilizce Hazırlık Eğitimi dahil 5 yıl ve önlisans programlarında İngilizce Hazırlık Eğitimi dahil 3 yıl süre ile geçerlidir.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.