Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2015-2016 eğitim yılında öğrenim ücreti; Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi,  İktisadi ve  İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Eczacılık Fakültesi’ne bağlı lisans programları ve bunların  İngilizce ve Almanca Hazırlık Sınıfı için 31.500 TL, Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve bunların İngilizce Hazırlık Sınıfı için 42.500 TL, Meslek Yüksekokulu önlisans programları için 13.000 TL’dir. Bu ücrete %8 KDV dahil değildir. Yıllık öğrenim ücreti Üniversite tarafından tahsilat için ilan edilen banka ile bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında her ayın en geç ikinci gününe kadar toplam on eşit taksitte  ödenir. Öğrenim ücretleri kesin kayıt sırasında tamamı peşin olarak ödenirse %3 indirim uygulanır. Takip eden her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler ÖSYM tarafından yerleştirildikleri program koduna göre üniversiteye ilk girişte sağlanan burslardan yararlanırlar. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap ve benzeri konulardaki ücretler burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksızdır; akademik başarı düzeyinden bağımsız olarak, öğrenimlerine yabancı dil hazırlık sınıfından başlayanlar için bir yıl yabancı dil hazırlık sınıfı ve normal eğitim-öğretim süresince, doğrudan lisans programlarından başlayanlar için normal eğitim-öğretim süresi boyunca devam eder. Bu sürelerin aşıldığı ilk yıl içinde burs oranı giriş oranın %80’ine, ikinci yıl içinde giriş oranın %50’sine düşer, üçüncü yıldan itibaren burs tümüyle kesilir. Ayrıca, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen ve LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan öğrencilere normal eğitim-öğretim süresince yılda dokuz ay süreyle aylık 1.000 TL nakit burs ve bir dizüstü bilgisayar verilecektir. Nakit burs, öğrencinin genel not ortalaması 4.00 üzerinden 2.50’un altına indiği dönemlerde dondurulacaktır.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2014-2015 eğitim yılında öğrenim ücreti; Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Eczacılık Fakültesi’ne bağlı lisans programları ve bunların İngilizce ve Almanca Hazırlık Sınıfı için 29.000 TL, Tıp Fakültesi ve İngilizce Hazırlık Sınıfı için 39.000 TL, Meslek Yüksekokulu önlisans programları için 12.000 TL’dir. Bu ücrete %8 KDV dahil değildir. Yıllık öğrenim ücreti Üniversite tarafından tahsilat için ilan edilen banka ile bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında her ayın en geç ikinci gününe kadar toplam on eşit taksitte ödenir. Öğrenim ücretleri kesin kayıt sırasında tamamı peşin olarak ödenirse %5 indirim uygulanır. Takip eden her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür.
2014-2015 eğitim-öğretim yılında üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler ÖSYM tarafından yerleştirildikleri program koduna göre üniversiteye ilk girişte sağlanan burslardan yararlanırlar. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap ve benzeri konulardaki ücretler burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksızdır; akademik başarı düzeyinden bağımsız olarak, öğrenimlerine yabancı dil hazırlık sınıfından başlayanlar için bir yıl yabancı dil hazırlık sınıfı ve normal eğitim-öğretim süresince, doğrudan lisans programlarından başlayanlar için normal eğitim-öğretim süresi boyunca devam eder. Bu sürelerin aşıldığı ilk yıl içinde burs oranı giriş oranın %80’ine, ikinci yıl içinde giriş oranın %50’sine düşer, üçüncü yıldan itibaren burs tümüyle kesilir. Ayrıca, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen ve LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan öğrencilere normal eğitim-öğretim süresince yılda dokuz ay süreyle aylık 1.000 TL nakit burs ve bir dizüstü bilgisayar verilecektir. Nakit burs, öğrencinin genel not ortalaması 4.00 üzerinden 2.50’un altına indiği dönemlerde dondurulacaktır.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2013-2014 eğitim yılında öğrenim ücreti; Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’ne bağlı lisans programları ile bunların İngilizce ve Almanca Hazırlık Sınıfı için 22.000 TL, Eczacılık Fakültesi’nin lisans programı ve İngilizce Hazırlık Sınıfıiçin 25.000 TL, Tıp Fakültesi ve İngilizce Hazırlık Sınıfı için 30.000 TL, Meslek Yüksekokulu önlisans programlarıiçin 10.000 TL’dir. Bu ücrete %8 KDV dahil değildir.
Yıllık öğrenim ücreti Üniversite tarafından tahsilat için ilan edilen banka ile bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında her ayın en geç ikinci gününe kadar toplam on eşit taksitte veya Üniversitenin anlaşmalı olduğu taksit özelliğine sahip, limiti toplam bir yıllık öğrenim ücretini ödemeye yeterli banka kredi kartlarıile en fazla 8 (sekiz) eşit taksitte ödenir. Öğrenim ücretleri kesin kayıt sırasında tamamı peşin olarak ödenirse %5 indirim uygulanır. Takip eden her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler ÖSYM tarafından yerleştirildikleri program koduna göre üniversiteye ilk girişte sağlanan burslardan yararlanırlar. Burslu programlara yerleştirilen öğrenciler sağlanan burs sadece öğrenim ücretini kapsar. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap ve benzeri konulardaki ücretler burs kapsamıdışındadır. Burslar karşılıksızdır; akademik başarıdüzeyinden bağımsız olarak, öğrenimlerine yabancı dil hazırlık sınıfından başlayanlar için bir yıl yabancıdil hazırlık sınıfı ve normal eğitim-öğretim süresince, doğrudan lisans programlarından başlayanlar için normal eğitim-öğretim süresi boyunca devam eder. Bu sürelerin aşıldığıilk yıl içinde burs oranıgirişoranın %80’ine, ikinci yıl içinde girişoranın %50’sine düşer, üçüncü yıldan itibaren burs tümüyle kesilir. Ayrıca, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen ve LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan öğrencilere normal eğitim-öğretim süresince yılda dokuz ay süreyle aylık 1.000 TL nakit burs ve bir dizüstü bilgisayar verilecektir. Nakit burs, öğrencinin genel not ortalaması 4.00 üzerinden 2.50’un altına indiği dönemlerde dondurulacaktır.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. 2012-2013 eğitim yılında öğrenim ücreti, lisans programları ve bunların İngilizce Hazırlık Sınıfı için 21.000 TL'dir. Bu ücrete %8 KDV dahil değildir. Yıllık öğrenim ücreti Üniversite tarafından tahsilat için ilan edilen banka ile bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile, ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz
taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında her ayın en geç ikinci gününe kadar toplam on eşit taksitte veya Üniversitenin anlaşmalı olduğu taksit özelliğine sahip, limiti toplam bir yıllık öğrenim ücretini ödemeye yeterli banka kredi kartları ile on taksitte ödenir. Öğrenim ücretleri kesin kayıt sırasında tamamı peşin olarak ödenirse %5 indirim uygulanır. Takip eden her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında üniversiteye kayıt yaptıran öğrenciler ÖSYM tarafından yerleştirildikleri program koduna göre üniversiteye ilk girişte sağlanan burslardan yararlanırlar. Bunun dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap ve benzeri konulardaki ücretler burs kapsamı dışındadır. Burslar karşılıksızdır; akademik başarı düzeyinden bağımsız olarak, öğrenimlerine İngilizce Hazırlık Sınıfından başlayanlar için beş akademik yıl, doğrudan lisans programlarından başlayanlar için dört akademik yıl süresince devam eder. Bu sürelerin aşıldığı ilk yıl içinde burs oranı giriş oranın %80'ine, ikinci yıl içinde giriş oranın %50'sine düşer, üçüncü yıldan itibaren burs tümüyle kesilir. Ayrıca, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen ve LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan öğrencilere normal eğitim-öğretim süresince yılda dokuz ay süreyle aylık 1.000 TL nakit burs ve bir dizüstü bilgisayar verilecek, üniversite yurdunda ücret ödemeden kalmaları sağlanacaktır. Nakit burs, öğrencinin genel not ortalaması 4.00 üzerinden 2.50'un altına indiği dönemlerde dondurulacaktır.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.