Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampusu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulu Gazimağusa ve Yenierenköy yerleşkelerinde, İTÜ Rektörlüğü’ne, bağlı bir yapı içinde eğitim öğretim vermektedir. Öğrenciler, İTÜ Rektörlüğü’nün belirlediği koşullarda, öğrenimlerinin bir kısmını İTÜ İstanbul kampüslerinde alabilirler.
TC ve KKTC uyruklu adaylar İTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusunun burslu ve burssuz bütün programlarına, KKTC vatandaşlarıkontenjanlarına ise sadece KKTC vatandaşlığına sahip olan adaylar başvurabilir. İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkelerinde eğitim ücretlidir. 2013-2014 ders yılı için belirlenmiş olan yıllık öğrenim ücreti İngilizce Hazırlık Programında TC uyruklular için 10,500 TL, KKTC uyruklular için 9,500 TL’dir. Lisans programı için yıllık öğrenim ücreti TC uyruklular için 10,500 TL, KKTC uyruklular için 9,500 TL olarak belirlenmiştir. %50 Burslu TC ve KKTC uyruklu öğrenciler bu ücretlerin yarısınıödeyeceklerdir. Tam Burslu öğrenciler ücret ödemeyeceklerdir. Yıllık öğrenim ücreti Güz ve Bahar dönemi kayıtlarında iki eşit taksit halinde ödenebilmektedir.
Önümüzdeki yıllarda öğrenim ücretinde bir artışsöz konusu olursa, eski öğrenciler için bu artışbir önceki yıla göre TL bazında KKTC Devlet Planlama Örgütü tarafından ilan edilen yıllık TÜFE oranı ile sınırlı olacaktır. Yukarıdaki ücretler, akademik takvimde belirtilen tarihlerde yatırıldığıtakdirde geçerli olup, gecikmeler için ceza ödenmesi söz konusudur. Yaz Öğrenimi, burslu öğrenciler de dahil olmak üzere, ayrıca ücrete tabidir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

İTÜ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSLARI VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
2012 yılında yapılan YGS ve LYS sonucunda MF3 ve MF4 puan türünde OBP'nin 0.12 katsayısı ile çarpılması sonucu bulunan Y-MF3 ve Y-MF4 puanı esas alınarak aşağıda verilen derecelere giren ve İTÜ'yü 1. sırada tercih edip İTÜ lisans programına kayıt yaptıran öğrencilere 4 yıl süreyle başarı derecelerine göre çeşitli miktarda "İTÜ Başarı Ödülü" verilecektir. İTÜ Başarı Ödülü İngilizce Hazırlık Dönemini de kapsamaktadır.
1-50 arası: 9 ay süreyle ayda 1000 TL, 51-100 arası: 9 ay süreyle ayda 750 TL verilecek; ayrıca, bu öğrencilere; 1 diz üstü bilgisayar, ITU ARI-TEKNOKENT'te şirket açma önceliği, öğrenim süresince Gölet veya Gümüşsuyu'nun yüksek standartlı yurtlarında ücretsiz konaklama olanağı; 101-200 arası: 9 ay süreyle ayda 350 TL, öğrenim süresince İMKB ve Ayazağa standart yurtlarında ücretsiz konaklama olanağı; 201-500 arası: 9 ay süreyle ayda 200 TL, İstanbul dışında ikamet eden öğrencilere öğrenim süresince İMKB ve Ayazağa standart yurtlarında %50 indirimli konaklama olanağı Koşul*lu olarak sağlanacaktır. Koşul*: Başarı ve yurt ödülü her eğitim-öğretim yılı sonunda öğrencinin genel not ortalamasının 4.00 üzerinden 3.00'ın altına düşmesi durumunda kesilir. 501-2000 arası: İstanbul dışında ikamet eden öğrencilere İTÜ yurtlarında kayıt önceliği hakkı. 2012 yılında yapılan YGS ve LYS sonucunda MF1 ve MF2 puan türünde OBP'nin 0.12 katsayısı ile çarpılması sonucu bulunan Y-MF1 ve Y-MF2 puanı esas alınarak aşağıda verilen dereceye giren ve İTÜ'yü 1. Sırada tercih edip İTÜ lisans programına kayıt yaptıran öğrencilere 4 yıl süreyle başarı derecesine göre belirtilen miktarda "İTÜ Başarı Ödülü" verilecektir. İTÜ Başarı Ödülü İngilizce Hazırlık Dönemini de kapsamaktadır. 1-20 arası: 9 ay süreyle ayda 500 TL, 1 diz üstü bilgisayar, ITU ARI-TEKNOKENT'te şirket açma önceliği, öğrenim süresince Gölet'in yüksek standartlı yurtlarında ücretsiz konaklama olanağı Koşul*lu olarak sağlanacaktır. Koşul*: Başarı ve yurt ödülü her eğitim-öğretim yılı sonunda öğrencinin genel not ortalamasının 4.00 üzerinden 3.00'ın altına düşmesi durumunda kesilir. İTÜ Sporcu Ödülü (2012-2013 öğretim yılı) İTÜ'de faaliyet gösteren branşlarda, branşlara ayrılan toplam 10 kişilik kontenjan dahilinde; branşında milli sporcu, milli hazırlık kampına çağrılmış veya takım sporlarında bir takımın yıldız, genç veya A takımı seviyelerinde oynamış olan ve İTÜ'deki ilgili branş hocasının yapacağı öneri
doğrultusunda, üniversiteye giriş puanı göz önünde bulundurularak, ferdi veya takım sporlarında yer alacak öğrencilere; 9 ay süreyle ayda 200 TL, İstanbul dışında ikamet eden öğrencilere İTÜ yurtlarında kayıt önceliği hakkı Koşul: Öğrenci ilgili branşta İTÜ'de üniversite takımında yer alarak düzenli faaliyetlere katılacaktır. Ayrıca; İTÜ Rektörlüğü, İTÜ Vakıfları, özel kişi ve kurumlar tarafından desteklenen ödül programı çerçevesinde öğrencilerine çeşitli düzeylerde yurt, yemek ve gereksinim yardımları sağlamaktadır. Burslar 7 -12 ay süre ile nakit (ihtiyaç), yemek bursları şeklinde olup miktarları aylık 80 - 1000 TL arasında değişmektedir. Burslara başvuru yapmak isteyen öğrencilerin fakültelerinin öğrenci işlerine başvurmaları gerekmektedir. Burslarla ilgili ayrıntılı bilgi Burs Ofisi web sitesinden, Fakülte / Enstitü Öğrenci İşlerinden elde edilebilir. Ayrıca üniversitemizde Öğrenci Asistanlık uygulaması bulunmaktadır. (Öğrenci Asistanlık ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiyi üniversiteden edininiz.)
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.