Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Maltepe Üniversitesinde eğitim-öğretim ücrete tabidir. Tıp Fakültesi 38.000 TL, Tıp Fakültesi (İngilizce) 38.000 TL, Eğitim Fakültesi 21.700 TL, Güzel Sanatlar Fakültesi 24.140 TL, İngilizce Hazırlık Programı 26.500 TL, diğer fakülteler 26.500 TL, Hemşirelik Yüksekokulu 13.300 TL, Meslek Yüksekokulu programları 13.300 TL’dir. Bu ücretlere KDV dâhildir. Yıllık eğitim-öğretim ücreti ödemeleri, Üniversite tarafından ilan edilen anlaşmalı bankanın açacağı taksitli kredi hesabı prosedürüne uygun sözleşme düzenlenerek ya da anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır. Kayıt sırasında alınacak peşinattan sonra kalan ücret Mayıs ayına kadar taksitlendirilir. Ücretin tamamının kayıt anında peşin ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanır. Ücretler her yıl için Mütevelli  Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yıllarına bakılmaksızın, o akademik yıl için açıklanan eğitim-öğretim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. %25 ve %50 burslu kontenjanlara yerleşen öğrenciler, eğitim-öğretim ücretinin burs oranı dışında kalan kısmını öderler. Maltepe Bursu: 2015 ÖSYS sonuçlarına göre Üniversitenin; Psikoloji (İngilizce), Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Hukuk, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce) ve İnşaat Mühendisliği programları ile Meslek Yüksekokulunun Bankacılık ve Sigortacılık, Çocuk Gelişimi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım programlarının tam ücretli kontenjanlarını birinci sırada tercih ederek yerleşen adaylardan (%25 ve %50 burslu kontenjanlara yerleşenler hariç olmak üzere); ÖSYM’ye bildirdiği adresi İstanbul ili Maltepe ilçesi sınırları içerisinde olan veya İstanbul ili Maltepe ilçesi sınırları içerisindeki bir liseden mezun olan veya nüfusa kayıtlı olduğu il-ilçesi İstanbul-Maltepe olan veya en az son bir yıldır İstanbul ili Maltepe ilçesinde ikamet edenlere, kesin kayıt sırasında %30 indirim uygulanır. Yukarıda açıklanan burs ve indirimlerin tamamı; zorunlu İngilizce hazırlık programı için bir yılı ve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında iki yıl, lisans programlarında dört yıl, Tıp Fakültesinde altı yıl) kapsamaktadır. Bu süre zarfında birbirini takip eden herhangi iki yarıyıl sonunda, Genel Ağırlıklı Not Ortalaması 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen öğrencilerin bursları geçici olarak kesilir. Bursu kesilen öğrenci, Genel Ağırlıklı Not Ortalamasını 2.00 ve üzerine çıkardığı ilk yarıyıl sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır. Disiplin cezası alan öğrencilerin bursları, bir daha bağlanmamak üzere kesilir.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Maltepe Üniversitesinde öğrenim ücrete tabidir. Tıp Fakültesi 31.900,00 TL, Tıp Fakültesi (İngilizce) 31.900,00 TL, Eğitim Fakültesi 19.720,00 TL, Yabancı Diller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık programı 24.140,00 TL, diğer fakülteler 24.140,00 TL, Hemşirelik Yüksekokulu 11.000,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları 12.100,00 TL, Uzaktan Eğitim Lisans programları 9.980,00 TL’dir (Uzaktan eğitim programlarına yerleşen öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekir. Dönem sonu sınavları kampüste yapılır.). Bu ücretlere KDV dâhildir. Yıllık öğrenim ücreti ödemeleri, Üniversite tarafından ilan edilen anlaşmalı bankanın açacağı taksitli kredi hesabı prosedürüne uygun sözleşme düzenlenerek yapılır. Kayıt sırasında alınacak peşinattan sonra kalan öğrenim ücreti Ekim-Mayıs ayları arasında sekiz taksitte ödenir. Öğrenim ücretinin tamamının kayıt anında peşin ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanır. Her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yıllarına bakılmaksızın, o akademik yıl için açıklanan öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. Üniversiteye ÖSYM tarafından yerleştirilen öğrenciler ile özel öğrenciler her yıl eğitim-öğretim ücreti öder. Ancak ÖSYM tarafından kısmi burslu kontenjanla Üniversiteye yerleştirilen öğrenciler, Üniversiteye yerleştirildikleri yılda ilan edilmiş kısmi burs oranı dışında kalan tutarda eğitim ve öğretim ücreti öder. Verilen burs; zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimi için bir yılı ve normal öğrenim süresini, önlisans programlarında iki yıl, lisans programlarında dört yıl Tıp Fakültesinde ise altı yılı kapsamaktadır. Bu süre zarfında birbirini takip eden herhangi iki yarıyıl sonunda, GANO’ su 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen burslu öğrencilerin bursları kesilir. Bursu kesilen öğrenci, GANO’sunu 2.00 ve üzerine çıkardığı ilk yarıyıl sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır. Disiplin cezası alan öğrencilerin bursları, bir daha bağlanmamak üzere kesilir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Maltepe Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. Tıp Fakültesi 29.000,00 TL, Eğitim Fakültesi 17.930,00 TL, YabancıDiller Yüksekokulu İngilizce Hazırlık programı21.945,00 TL, diğer fakülteler 21.945,00 TL, Hemşirelik Yüksekokulu 10.000,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları11.000,00 TL, Uzaktan Eğitim Lisans programları 9.075,00 TL’dir (Uzaktan eğitim programlarına yerleşen öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarıkullanma olanağına sahip olmalarıgerekir. Dönem sonu sınavlarıkampüste yapılır.). Bu ücretlere KDV dahildir. Yıllık öğrenim ücreti ödemeleri, Üniversite tarafından ilan edilen anlaşmalı bankanın açacağı taksitli kredi hesabı prosedürüne uygun sözleşme düzenlenerek yapılır. Kayıt sırasında alınacak peşinattan sonra kalan öğrenim ücreti EkimMayıs aylarıarasında sekiz taksitte ödenir. Öğrenim ücretinin tamamının kayıt anında peşin ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanır. Her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yıllarına bakılmaksızın, o akademik yıl için açıklananöğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür.
Üniversitemizin “Burslu” kontenjanlarına yerleşen öğrencilere
sağlanan burs sadece eğitim ücretini kapsamaktadır. Öğrenimücretinin dışında kalan barınma, beslenme, kitap vb. ücretleröğrenci tarafından karşılanır. Verilen burs; zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimini şart koşan ve eğitim dili İngilizce olan bölümler için bir yılıve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl, tıp fakültesinde 6 yıl) kapsamaktadır.
Hazırlık sınıfıisteğe bağlı(eğitim dili Türkçe olan) bölümlerde ise burs süresi; sadece hazırlık sınıfıdışındaki öğrenim süresini kapsamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir yarıyıl sonunda, genel ağırlıklınot ortalaması(GANO) 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen burslu öğrenci uyarılır. Bu öğrencinin GANO’su bir sonraki dönem sonunda, 2.00’nin altında kalırsa bursu kesilir. Bursu kesilen öğrenci, GANO’sunu 2.00 ve üzerine çıkardığıilk yarıyıl sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır. Disiplin cezasıalan öğrencilerin bursları, bir daha bağlanmamak üzere kesilir. Ücretler, burslar ve öğrenci evleriyle ilgili ayrıntılıbilgiye üniversitenin www.maltepe.edu.tr internet adresinden ulaşılabilir.
Maltepe Üniversitesinin tam ücretli programlarını2013-2014 öğretim yılı tercih dönemi zamanında birinci sırada tercih ederek yerleşip kayıt yaptıran adaylara % 50 oranında burs; ikinci sırada tercih ederek yerleşip kayıt yaptıran adaylara ise % 25 oranında burs verilecektir. Verilen burs; zorunlu yabancıdil hazırlık öğrenimini şart koşan ve eğitim dili İngilizce olan bölümler için bir yılıve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl) kapsamaktadır. Hazırlık sınıfıisteğe bağlı(eğitim dili Türkçe olan) bölümlerde ise burs süresi; sadece hazırlık sınıfıdışındaki öğrenim süresini kapsamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir yarıyıl sonunda, genel ağırlıklınot ortalaması(GANO) 4.00 üzerinden 2.00’nin altına düşen burslu öğrenci uyarılır. Bu öğrencinin GANO’su bir sonraki dönem sonunda, 2.00’nin altında kalırsa bursu kesilir.
Bursu kesilen öğrenci, GANO’sunu 2.00 ve üzerine çıkardığı ilk yarıyıl sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır. Disiplin cezası alan öğrencilerin bursları, bir daha bağlanmamak üzere kesilir.
Ücretler, burslar ve öğrenci evleriyle ilgili ayrıntılıbilgiye üniversitenin www.maltepe.edu.tr internet adresinden ulaşılabilir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..
MALTEPE ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Maltepe Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. Tıp Fakültesi 26.490,00 TL, Eğitim Fakültesi 16.300,00 TL, diğer fakülteler 19.950,00 TL, Hemşirelik Yüksekokulu 7.650,00 TL, Meslek Yüksekokulu programları 10.885,00 TL., Uzaktan Eğitim Lisans programları 5.000 TL'dir (Uzaktan Eğitim programlarına yerleşen öğrencilerin internete erişimli bir kişisel bilgisayarı kullanma olanağına sahip olmaları gerekir. Dönem sonu sınavları kampüste yapılır.). Bu ücretlere KDV dahildir. Yıllık öğrenim ücreti ödemeleri, Üniversite tarafından ilan edilen anlaşmalı bankanın açacağı taksitli kredi hesabı prosedürüne uygun sözleşme düzenlenerek yapılır. Kayıt sırasında alınacak peşinattan sonra kalan öğrenim ücreti Ekim-Mayıs ayları arasında sekiz taksitte ödenir. Öğrenim ücretinin tamamının kayıt anında peşin ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanır. Her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyeti tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yıllarına bakılmaksızın, o akademik yıl için açıklanan öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür. Ancak sonraki yıllarda öğrenim ücretine yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE+ÜFE)/2)oranını geçemez. Üniversitemizin "Burslu" kontenjanlarına yerleşen öğrencilere sağlanan burs karşılıksızdır. Öğrenim ücretinin dışında kalan barınma, beslenme, kitap vb. ücretler öğrenci tarafından karşılanır. Verilen burs; zorunlu yabancı dil hazırlık öğrenimini şart koşan ve eğitim dili İngilizce olan bölümler için bir yılı ve normal öğrenim süresini (önlisans programlarında 2 yıl, lisans programlarında 4 yıl, tıp fakültesinde 6 yıl) kapsamaktadır. Hazırlık sınıfı isteğe bağlı (eğitim dili Türkçe olan) bölümlerde ise burs süresi; sadece hazırlık sınıfı dışındaki öğrenim süresini kapsamaktadır. Bu süre zarfında herhangi bir yarıyıl sonunda, genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) 4.00 üzerinden 2.00'nin altına düşen burslu öğrenci uyarılır. Bu öğrencinin GANO'su bir sonraki dönem sonunda, 2.00'nin altında kalırsa bursu kesilir. Bursu kesilen öğrenci, GANO'sunu 2.00 ve üzerine çıkardığı ilk yarıyıl sonrasında tekrar burs almaya hak kazanır. Disiplin cezası alan öğrencilerin bursları, bir daha bağlanmamak üzere kesilir. Ücretler, burslar ve öğrenci evleriyle ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin www.maltepe.edu.tr internet adresinden ulaşılabilir.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.