Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

MURAT HÜDAVENDİGAR ÜNİVERSİTESİ BURSLARI VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Murat Hüdavendigar Üniversitesinde eğitim ve öğretim ücrete tabidir. Üniversite, öğretimini  İstanbul’da vermektedir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü İngilizce Hazırlık Sınıfı zorunlu olup, isteğe bağlı olarak  İngilizce hazırlık sınıfı Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacaktır. 2015-2016 eğitim-öğretim yılında öğretim ücreti; tüm bölümlerde 28.000 TL, Hazırlık sınıfında 25,000 TL’dir. Amerika Birleşik Devletleri’ nde hazırlık sınıfı okumak isteyenler için eğitim ücreti 22.000 USD ‘dir. (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki İngilizce hazırlık sınıfı için; yurt ve kitap ücretleri dâhildir). Öğretim ücretlerine KDV dâhildir. Öğretim ücretleri, birinci taksit peşin olmak üzere kalan kısım kredi kartına artı (8) sekiz taksitte tahsil edilebilir. Öğretim ücretinin kesin kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %5 indirim uygulanır. Eğitim-öğretim ücreti her yılın Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ortalaması alınarak hesaplanır. Öğrenim bursuna yurt, yemek ve kitap ücretleri dâhil değildir. ( Yalnızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne Tam Burslu yerleşenler, isteğe bağlı Amerika Birleşik Devletleri Hazırlık Sınıfı için de tam bursluluk hakkı elde ederler. Diğer tüm programlar için isteğe bağlı Amerika Birleşik Devletleri Hazırlık Sınıfı ücreti 22,000 USD’ dir.) Öğrenim bursu öğrencinin normal öğrenim süresi içinde kesilmeden devam eder. Herhangi bir not şartı aranmaz. 2015 YGS-LYS ile üniversitemizin programlarını tercih edip, kayıt yaptıran öğrencilere, sekiz (8) ay süre ile kayıt yaptırdığı puan türüne göre, ilk 500’e girenlere 1750 TL, ilk 1000’e girenlere 1.500 TL, ilk 2000’e girenlere 1.000 TL, ilk 5000’e girenlere 500 TL aylık “ Derece Bursu” verilir. Derece Bursunun devamı için genel not ortalaması şartı aranmakta olup, ayrıntılı bilgi için üniversitemizin web sayfasında burs yönergesi ile ilgili kısım incelenebilir. 2015 YGS-LYS ile üniversitemizin programlarını tercih edip kayıt yaptıran öğrencilere kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde ilk 5000 de, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde ilk 2000’de, Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Bölümü’nde ilk 2000 de, Psikoloji Bölümünde ilk 5000’de olan öğrenciler, bölümlerini %75 , %50 burslu veya tam ücretli kazansalar dahi tam burslu statüsünde öğrenim göreceklerdir.” Üniversitemiz bölümlerine ilk üç tercihinden herhangi birinden yerleşen öğrencilere ödemesi gereken ücret üzerinden %10 indirim yapılır. Burslar karşılıksız olup hazırlık sınıfını da kapsamaktadır.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR. Murat Hüdavendigar Üniversitesinde eğitim ve öğretim ücrete tabidir. Üniversite, öğretimini İstanbul’da vermektedir. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (İngilizce) zorunlu İngilizce hazırlık sınıfı Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacaktır. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında öğretim ücreti; tüm bölümlerde 28.000 TL, Amerika Birleşik Devletleri hazırlık sınıfı için 25.000 USD ‘dir. Öğretim ücretlerine KDV dâhildir. Öğretim ücretleri, birinci taksit peşin olmak üzere kalan kısım kredi kartına artı (8) sekiz taksitte tahsil edilebilir. Öğretim ücretinin kesin kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %5 indirim uygulanır. Eğitim-öğretim ücreti her yılın Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ortalaması alınarak hesaplanır. Öğrenim bursuna yurt, yemek ve kitap dâhil değildir (Amerika Birleşik Devletleri’ndeki  İngilizce hazırlık sınıfı için öğrenim bursuna; yurt, kitap, vize ve bir seferlik gidiş-geliş uçak bileti ücretleri dâhildir). Öğrenim bursu öğrencinin normal öğrenim süresi içinde kesilmeden devam eder. Herhangi bir not şartı aranmaz. 2014 LYS ile üniversitemizin programlarını tercih edip, kayıt yaptıran öğrencilere, sekiz (8) ay süre ile kayıt yaptırdığı puan türüne göre, ilk 500’e girenlere 1750 TL, ilk 1000’e girenlere 1.500 TL, ilk 2000’e girenlere 1.000 TL, ilk 5000’e girenlere 500 TL aylık “ Derece Bursu” verilir. Derece Bursunun devamı için genel not ortalaması  şartı aranmakta olup, ayrıntılı bilgi için üniversitemizin web sayfasında burs yönergesi ile ilgili kısım incelenebilir. 2014 LYS ile üniversitemizin programlarını tercih edip kayıt yaptıran öğrencilere kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde ilk 5000 de, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde ilk 2000’de olan öğrenciler, bölümlerini %50 burslu kazansalar dahi tam burslu statüsünde öğrenim göreceklerdir. Üniversitemiz bölümlerine ilk üç tercihinden herhangi birinden yerleşen öğrencilere ödemesi gereken ücret üzerinden %10 indirim yapılır. Burslar karşılıksız olup hazırlık sınıfını da kapsamaktadır Ayrıca kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde ilk 5000’de, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde ilk 2000’de olan öğrenciler ise üniversitemizin referans olduğu yurtlardan ücretsiz yararlanırlar.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.