Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından Üniversitemizin; 1- Lisans programlarına yerleştiği ve kayıt yaptırdığı programın puan türüne göre Türkiye genel başarı sıralamasında (ek Puanlı yerleştirme başarı sırası hariç) ilk 6 bine giren Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri ile ilk 15 bine giren Mühendislik Fakültesi öğrencilerine aylık 1500 TL, ilk 5 bine giren Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği Bölümü, Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih Bölümü, ilk 9 bine giren Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi, ilk 20 bine giren İlahiyat Fakültesi, Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü, ilk 25 bine giren Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ve Eğitim Fakültesi  İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, ilk 50 bine giren Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü, Su Ürünleri Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğrencilerine, aylık 1000 TL başarı bursu verilecektir. 2- Bu şartları yerine getirmemekle birlikte Lisans programlarından kontenjanı 50 ve daha az olanlarda ilk bir’e, 51-99 arası olanlarda ilk iki’ye, 100 ve üzeri olan programlarda ilk üç’e giren öğrencilere aylık 500 TL teşvik bursu verilecektir. Burslar; hazırlık sınıfı dahil normal eğitim süresi boyunca devam edecek ve her eğitim-öğretim yılında 9 ay olarak ödenecektir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı tarafından Üniversitemizin:
A) Tıp Fakültesi, DişHekimliği Fakültesi, İlahiyat Fakültesi’nin tüm bölümleri ile Mühendislik Fakültesi’nin Makine Mühendisliği Bölümü; Eğitim Fakültesi’nin Sınıf Öğretmenliği,
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği Bölümleri; Fen Edebiyat Fakültesi’nin Türk Dili ve Edebiyatıve Tarih Bölümlerine ilk 5 tercihi içerisinde yer veren adaylardan yerleştirildikleri puan türünde ilk 4.000’e girenlere aylık 1.000 TL;
B) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve Su Ürünleri Fakültesi’nin tüm bölümleri ile Eğitim Fakültesinin İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Fen Bilgisi Öğretmenliği ile; Fen Edebiyat Fakültesi’nin Matematik, Biyoloji ve Kimya Bölümleri; Mühendislik Fakültesi’nin Jeoloji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölümlerine ilk 5 tercihi içerisinde yer veren adaylardan yerleştirildikleri puan türünde ilk 10.000’e girenlere aylık 750 TL başarı bursu verilecektir. Burslar; zorunlu hazırlık sınıfının süresi içerisinde başarılması, sınıf kaybı ve alttan dersin bulunmaması, genel akademik not ortalamasının 3,00’dan az olmaması şartıyla normal süresi boyunca devam edecek ve her eğitim-öğretim yılında 9 ay ödenecektir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.