Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Süleyman Şah Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretleri tüm programlar için 24.800 TL’dir. Eğitim-öğretim ücretlerine KDV dâhil olup, Eylül-Nisan ayları arasında 8 taksitte ödenir. Eğitim-öğretim ücreti her yıl için Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Sonraki yıllarda ücretlere yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE + ÜFE) / 2) oranını geçemez. Üniversiteye ilk girişte sağlanan bursların tamamı karşılıksız olup; zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı için azami bir yılı ve normal öğrenim süresi olan dört akademik yılı kapsar. Burslar, derslere devam edildiği ve disiplin cezası alınmadığı sürece not ortalaması veya akademik başarı durumuna bakılmaksızın devam eder. Derece Bursu: Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerden (Türk Dili ve Edebiyatı bölümü hariç), yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması: 1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme, 1001-2000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme, 2001-5000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı sağlanır. Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptıran öğrencilerden, yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması: 1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme, 1001-1500 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme, 1501-3000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı sağlanır. Ayrıca bu öğrencilere; eğitim-öğretim ücretinin tamamından muafiyet ve üniversite yurtlarında ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Derece Bursu yıllık 8 ay süre ile devam eder. Tercih Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu veya %25 Burslu kontenjanlarına ilk üç tercihinden yerleşen öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerine, mezun oluncaya kadar her yıl %10 oranında ek indirim imkânı sağlanır.
Akademik Başarı Bursu: Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı hariç, her akademik yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeye göre başarılı bulunan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinde, bir sonraki yıl için geçerli olmak üzere Mütevelli Heyetin belirleyeceği oranlarda muafiyet imkânı sağlanır. Şehit Çocukları Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına yerleşen şehit çocuklarının eğitim-öğretim ücretlerinde (yerleşmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması ilk 100.000 de olması koşuluyla), her yıl mezun oluncaya kadar %100 oranında muafiyet imkânı sağlanır. Adayların bu burstan yararlanabilmeleri için, tercihlerden önce belgelerini mutlaka üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

Süleyman Şah Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretleri; İngilizce Hazırlık Sınıfı ile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi programları için 20.500 TL; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi programları için 22.000 TL’dir. Eğitim-öğretim ücretlerine KDV dâhil olup, Eylül-Nisan ayları arasında 8 taksitte ödenir. Eğitim-öğretim ücreti her yıl için Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Sonraki yıllarda ücretlere yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE + ÜFE) / 2) oranını geçemez.
Üniversiteye ilk girişte sağlanan bursların tamamı karşılıksız olup; zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı için azami bir yılı ve normal öğrenim süresi olan dört akademik yılı kapsar. Burslar, derslere devam edildiği ve disiplin cezası alınmadığı sürece not ortalaması veya akademik başarı durumuna bakılmaksızın devam eder.
Derece Bursu: Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerden (Türk Dili ve Edebiyatı bölümü hariç), yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması:
1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme,
1001-2000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme,
2001-5000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı sağlanır.
Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptıran öğrencilerden, yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması:
1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme,
1001-1500 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme,
1501-3000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı sağlanır.
Ayrıca bu öğrencilere; eğitim-öğretim ücretinin tamamından muafiyet ve üniversite yurtlarında ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Derece Bursu yıllık 8 ay süre ile devam eder.
Tercih Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına ilk üç tercihinden yerleşen öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerine, mezun oluncaya kadar her yıl %10 oranında ek indirim imkânı sağlanır. Akademik
Başarı Bursu: Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı hariç, her akademik yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeye göre başarılı bulunan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinde, bir sonraki yıl için geçerli olmak üzere Mütevelli Heyetin belirleyeceği oranlarda muafiyet imkânı sağlanır. Şehit Çocukları Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına yerleşen şehit çocuklarının eğitim-öğretim ücretlerinde (yerleşmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması ilk 100.000 de olması koşuluyla), her yıl mezun oluncaya kadar %100 oranında muafiyet imkânı sağlanır. Adayların bu burstan yararlanabilmeleri için, tercihlerden önce belgelerini mutlaka üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Süleyman Şah Üniversitesinde eğitim-öğretim ücretleri; İngilizce Hazırlık Sınıfıile İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi programları için 19.500 TL; İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi programları için 21.000 TL’dir. Eğitim-öğretim ücretlerine KDV dâhil olup, EylülNisan aylarıarasında 8 taksitte ödenir.
Eğitim-öğretim ücreti her yıl için Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Sonraki yıllarda ücretlere yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE + ÜFE) / 2) oranını geçemez.
Üniversiteye ilk girişte sağlanan bursların tamamıkarşılıksız olup; zorunlu yabancıdil hazırlık sınıfıiçin azami bir yılı ve normal öğrenim süresi olan dört akademik yılıkapsar. Burslar, derslere devam edildiği ve disiplin cezası alınmadığı sürece not ortalaması veya akademik başarıdurumuna bakılmaksızın devam eder. Derece Bursu: Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerden (Türk Dili ve Edebiyatıbölümü hariç), yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması: 1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme, 1001-2000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme, 2001-5000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı
sağlanır. Türk Dili ve Edebiyatıbölümüne kayıt yaptıran öğrencilerden, yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS
sıralaması: 1-500 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme, 501-1000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme, 1001-2000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânısağlanır. Ayrıca bu öğrencilere; eğitim-öğretim ücretinin tamamından muafiyet ve üniversite yurtlarında ücretsiz barınma imkânısağlanır. Derece Bursu yıllık 8 ay süre ile devam eder. Tercih Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına ilk üç tercihinden yerleşen öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerine,
mezun oluncaya kadar her yıl %10 oranında ek indirim imkânı
sağlanır. Akademik BaşarıBursu: Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı hariç, her akademik yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeye göre başarılıbulunan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinde, bir sonraki yıl için geçerli olmak üzere Mütevelli Heyetin belirleyeceği oranlarda muafiyet imkânı sağlanır. Şehit Çocukları Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına yerleşen şehit çocuklarının eğitim-öğretim
ücretlerinde (yerleşmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması ilk 100.000 de olmasıkoşuluyla), her yıl mezun oluncaya kadar %100 oranında muafiyet imkânısağlanır. Adayların bu burstan yararlanabilmeleri için, tercihlerden önce belgelerini mutlaka üniversiteden yazılıolarak teyit ettirmeleri gerekmektedir.

24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

SÜLEYMAN ŞAH ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Süleyman Şah Üniversitesinde eğitim-öğretim ücreti tüm programlar için KDV dâhil yıllık 16.800 TL olup Eylül-Nisan ayları arasında 8 taksitte ödenir. Eğitim-öğretim ücreti her yıl için Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Sonraki yıllarda ücretlere yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE + ÜFE) / 2) oranını geçemez. Üniversiteye ilk girişte sağlanan bursların tamamı karşılıksız olup; zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı için azami bir yılı ve normal öğrenim süresi olan dört akademik yılı kapsar. Burslar, derslere devam edildiği ve disiplin cezası alınmadığı sürece, not ortalaması veya akademik başarı durumuna bakılmaksızın devam eder. Derece Bursu: Üniversiteye kayıt yaptıran öğrencilerden (Türk Dili ve Edebiyatı bölümü hariç), yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması: 1-1000 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme, 1001-2000 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme, 2001-5000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı sağlanır. Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne kayıt yaptıran öğrencilerden, yerleştirmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması: 1-250 arasında olanlara; aylık 2.000 TL nakit ödeme, 251-500 arasında olanlara; aylık 1.000 TL nakit ödeme, 501-1000 arasında olanlara; aylık 500 TL nakit ödeme imkânı sağlanır. Ayrıca bu öğrencilere; eğitim-öğretim ücretinin tamamından muafiyet ve üniversite yurtlarında ücretsiz barınma imkânı sağlanır. Derece Bursu yıllık 8 ay süre ile devam eder. Tercih Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına, ilk üç tercihinden yerleşen öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerine, mezun oluncaya kadar her yıl %10 oranında ek indirim imkânı sağlanır. Akademik Başarı Bursu: Zorunlu İngilizce Hazırlık Programı hariç, her akademik yılın sonunda yapılacak olan değerlendirmeye göre başarılı bulunan öğrencilerin eğitim-öğretim ücretlerinde, bir sonraki yıl için geçerli olmak üzere Mütevelli Heyetin belirleyeceği oranlarda muafiyet imkânı sağlanır. Şehit Çocukları Bursu: Süleyman Şah Üniversitesinin %50 Burslu, %25 Burslu veya Ücretli kontenjanlarına yerleşen şehit çocuklarının eğitim-öğretim ücretlerinde (yerleşmeye esas olan puan türündeki LYS sıralaması ilk 100.000 de olması koşuluyla), her yıl mezun oluncaya kadar %100 oranında muafiyet imkânı sağlanır. Adayların bu burstan yararlanabilmeleri için,
tercihlerden önce belgelerini mutlaka üniversiteden yazılı olarak teyit ettirmeleri gerekmektedir.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.