Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Türk Hava Kurumu Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. Hava Ulaştırma Fakültesinde öğretim ücreti 45.500 TL., Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde 22.750 TL, İşletme Fakültesinde 20.250 TL., Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu ve İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda 10.550 TL. ve İngilizce Hazırlık Programında 20.250 TL.’dir. Bu ücretlere %8 KDV dahil değildir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, kayıt olan öğrencilerine normal öğrenim süresi boyunca öğretim ücretini sabit tutmayı garanti etmektedir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yükseköğretim Programı ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin “Burslu” programlarına yerleştirilen öğrencilere karşılıksız olarak verilir. Bu burs, Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında geçirilebilecek süre de dahil olmak üzere tüm öğrenim süresi için geçerlidir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, bu bursun hiçbir şekilde kesilmeyeceğini (“Uyarma” ve “Kınama” cezası dışında disiplin cezası alan öğrenciler hariç) not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi konulardan etkilenmeyeceğini taahhüt etmektedir. Üniversiteye Giriş Bursu, sadece burs oranı kadar öğretim ücretini kapsamakta olup, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. giderler burs kapsamı dışındadır. Şehit ve Gazi Çocuğu Bursu; Yükseköğretim Programı ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin Hava Ulaştırma Fakültesi, Pilotaj Bölümü hariç diğer “Burssuz” programlarına yerleştirilen öğrencilerden,  şehit veya gazi (6/11/ 1980 tarih ve 17152 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 2330 sayılı Kanun çerçevesinde çalışamayacak durumda olanlar) olmuş Türk Silahlı Kuvvetleri ile Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu çocuklarına, gerekli belgeleri sağlaması koşulu ile her bölüm için 3 (üç)’er öğrenciye (belirtilen kontenjandan fazla başvuru olması halinde, öğrencilerin LYS yerleştirme puanları yüksekten düşüğe doğru sıralanır) % 100 eğitim bursu verilir. Lisans programları ve Ankara Havacılık Meslek Yüksekokuluna kayıt olan öğrenciler, Ankara Etimesgut Türkkuşu Kampüsü’nde öğrenim görürler. İzmir Hava Ulaştırma Fakültesi, Pilotaj Bölümüne kayıt olan öğrenciler Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı, 1. Sınıf ve 2. Sınıf öğrenimlerini Ankara Etimesgut Türkkuşu Kampüsünde alacaklardır. İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda ise eğitim  İzmir Selçuk Kampüsü’nde yapılacaktır.  Programlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi tercihlerinizi yapmadan önce Üniversiteden edininiz.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

Türk Hava Kurumu Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. Hava Ulaştırma Fakültesinde öğretim ücreti 38.400 TL., Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde 22.750 TL, İşletme Fakültesinde 20.250 TL., Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu ve İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda 10.550 TL. ve İngilizce Hazırlık Programında 20.250 TL.’dir. Bu ücretlere %8 KDV dahil değildir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, kayıt olan öğrencilerine normal öğrenim süresi boyunca öğretim ücretini sabit tutmayı garanti etmektedir. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Yükseköğretim Programı ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin “Burslu” programlarına yerleştirilen öğrencilere karşılıksız olarak verilir. Bu burs, Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında geçirilebilecek süre de dahil olmak üzere tüm öğrenim süresi için geçerlidir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi, bu bursun hiçbir şekilde kesilmeyeceğini (“Uyarma” ve “Kınama” cezası dışında disiplin cezası alan öğrenciler hariç) not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi konulardan etkilenmeyeceğini taahhüt etmektedir. Üniversiteye Giriş Bursu, sadece burs oranı kadar öğretim ücretini kapsamakta olup, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. giderler burs kapsamı dışındadır. Lisans programlarına kayıt olan öğrenciler (İzmir Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj bölümü hariç), Ankara Etimesgut Türk kuşu Kampüsü’nde öğrenim görürler. Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulunda eğitim Ankara Pursaklar Altınova Kampüsü’nde, İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda ise eğitim İzmir Selçuk Kampüsü’nde yapılacak olup, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programında okuyacak öğrenciler haftanın 2 günü İzmir/Menemen-Emiralem’de eğitim alacaklardır. İzmir Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj bölümüne kayıt olan ve 2014-2015 eğitim -öğretim yılında yabancı dil hazırlık sınıfı ve 1.sınıfıokuyacak öğrenciler Ankara Etimesgut Kampüsü’nde eğitim alacaklardır. Programlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi tercihlerinizi yapmadan önce Üniversiteden edininiz.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Türk Hava Kurumu Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. Hava Ulaştırma Fakültesinde öğretim ücreti 38.400 TL., Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ve Mühendislik Fakültesinde 22.750 TL, İşletme Fakültesinde 20.250 TL., Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu ve İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda 10.550 TL. ve İngilizce Hazırlık Programında 20.250 TL.’dir. Bu ücretlere %8 KDV dahil değildir.
Öğretim ücretlerindeki olasıyıllık artışlar, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki artış(TÜFE) ile sınırlıtutulacaktır. Üniversitenin Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsar. Karşılıksız olan bu burslar, İngilizce Hazırlık Programında geçirilebilecek süre dahil, öğrenci yerleştirildiği programdaki öğrenimine başarılı olarak devam ettiği sürece sağlanacaktır. Burada sözü edilen “öğretim ücreti” bursu, sadece kılavuzda “Burslu” öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır. Havacılık
İşletmeciliği programında staj zorunluluğu bulunmaktadır (Programlarla ilgili ayrıntılıbilgiyi tercihlerinizi yapmadan önce Üniversiteden edininiz.). Lisans programlarına kayıt olan öğrenciler, Ankara Etimesgut Türkkuşu Kampüsü’nde öğrenim görürler. Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulunda eğitim Ankara Pursaklar Altınova Kampüsü’nde, İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda ise eğitim İzmir Selçuk Kampüsü’nde yapılacaktır.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Türk Hava Kurumu Üniversitesinde eğitim ücrete tabidir. Hava Ulaştırma Fakültesinde öğretim ücreti 27.500 TL., Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ve İşletme Fakültesinde 17.500 TL., Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu ve İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda 6.000 TL. ve İngilizce Hazırlık Programında 15.625 TL.'dir. Bu ücretlere %8 KDV dahil değildir. Öğretim ücretlerindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre Tüketici Fiyatları Endeksindeki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulacaktır. Üniversitenin Burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsar. Karşılıksız olan bu burslar, İngilizce Hazırlık Programında geçirilebilecek süre dahil, öğrenci yerleştirildiği programdaki öğrenimine başarılı olarak devam ettiği sürece sağlanacaktır. Burada sözü edilen "öğretim ücreti" bursu, sadece kılavuzda "Burslu" öğrenci alınacağı belirtilen programlara yerleştirilen öğrencileri kapsamaktadır. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programında staj zorunluluğu bulunmaktadır. (Programlarla ilgili ayrıntılı bilgiyi tercihlerinizi yapmadan önce Üniversiteden edininiz.)
Lisans programlarına kayıt olan öğrenciler, Ankara Etimesgut Türkkuşu Kampüsü'nde öğrenim görürler. Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulunda eğitim Ankara Pursaklar Altınova Kampüsü'nde, İzmir Havacılık Meslek Yüksekokulunda ise eğitim İzmir Selçuk Kampüsü'nde yapılacaktır.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.