Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde eğitim ücrete tabidir. 2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti; İngilizce Hazırlık Programı, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi (İnşaat Mühendisliği 25.000 TL) ve Turizm Fakültesi bölümleri için 22.000TL, Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi bölümü için 25.000TL, Hukuk Fakültesi için 27.000TL’dir. Bu ücretlere KDV dahildir. Öğrenim ücretinin tamamının kayıt anında peşin ödenmesi halinde % 5 indirim uygulanır. Peşin ödeme dışında öğrenciler yıllık öğretim ücreti ödemelerini, üniversite ile anlaşmalı bankalar kanalı ile gerçekleştirebilirler. Bu durumda banka tarafından üniversiteye ödenecek bedel öğrenci tarafından bankaya taksitler halinde ödenebilir.
a) Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burs zorunlu Hazırlık Sınıfında geçecek süre haricinde lisans programlarında 6 yıl süresince devam eder. Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde burslu programlara yerleşme dışında aşağıda belirtilen öğrenim ücreti indirimi ve aylık nakit desteği verilmektedir. Bu burslar Hazırlık Sınıfında geçecek süreyi de kapsar. Öğrenci, birden fazla burs ve indirim kapsamına girerse sadece birisinden ve en yüksek olanından yararlanır. Öğrenim ücretinin dışında kalan barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. ücretler öğrenci tarafından karşılanır. LYS puan türlerinde ilk 10.000’e girenlere üniversitemiz yurtlarından ücretsiz yararlanma hakkı verilir.
Spor Bursu: İngilizce Hazırlık, Önlisans ve Lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilerden branşlarında üstün başarılı olduklarını belgeleyen ve Üniversite adına yarışlara katılabilecek olanlara değerlendirmeler Sonrası verilir. Şehit Çocukları Bursu: LYS sınavı sonucunda Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin burssuz programlarından birine girme hakkı kazanan ve en yüksek puanı alan ilk 3 (üç) aday %100 burslu olarak öğrenim hakkı elde eder.
b) 2014-ÖSYS sonucuna göre Uluslararası Antalya Üniversitesi lisans programlarına yerleştirilen öğrencilerden puan türüne ve yerleşme başarı sırasına göre (ek puan hariç) aşağıda belirtilen sıralama aralığına girenlere öğretim ücreti indirimi ve her yıl 9 ay boyunca aylık nakit desteği verilir:
Bu uygulama; LYS yerleştirme puanına göre Türkiye genelinde puan türlerinde
ilk 100’e girenlere %100 öğretim ücreti indirimi ve aylık 2000 TL,
101-500 arasında yer alanlara %100 öğretim ücreti indirimi ve aylık 1500 TL,
501-1000 arasında yer alanlara %100 öğretim ücreti indirimi ve aylık 1000 TL,
1001-3000 arasında yer alanlara %100 öğretim ücreti indirimi ve aylık 750 TL,
 3001-10000 arasında yer alanlara aylık 400 TL şeklindedir.
Üniversite tarafından nakti ödenecek (aylık 2000 TL, 1500 TL, 1000 TL ve 750 TL olan) burslar hazırlık sınıfı dahil 5 (beş) yıl ile sınırlıdır ve akademik başarısızlık, disiplin cezası veya başka bir eğitim programına geçiş yapılması halinde kesilir. Eğitim-öğretim, yurt ücretleri ve burslar her yıl Mütevelli Heyeti tarafından, maliyet artışları ile o yılın Üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. Sonraki yıllarda öğrenim ücretine yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE+ÜFE)/2) oranını geçemez.
c) Uluslararası Bakalorya (IB) (TC uyruklu olmak şartıyla) öğrencilerine diploma notu; 45 olanlara %100, 40-44 arasında olanlara %75, 33-39 arasında olanlara %40, 24-32 arasında olanlara %15 oranında öğretim ücreti indirimi,
d) Her akademik yıl sonunda, lisans ve önlisans programlarında, en az iki yarıyıl öğrenim görmüş ve Genel Ağırlıklı Not Ortalamasını4.00 üzerinden 3.50 ve üstüne çıkaran her öğrenciye Mütevelli Heyetince akademik yılın başında ilân edilen kriterlere göre, o yılı izleyen öğretim yılı ücretinden %10 ile %100 arasında öğretim ücreti indirimi sağlanır.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN 2102 YILI BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

ULUSLARARASI ANTALYA ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında eğitim ücreti;  İngilizce Hazırlık Programı, İktisadi ve  İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi (İnşaat Mühendisliği 25.000 TL) ve Turizm Fakültesi bölümleri için 22.000 TL, Hukuk Fakültesi için 27.000 TL'dir. Bu ücretlere KDV dahildir. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burs zorunlu Hazırlık Sınıfında geçecek süre haricinde lisans programlarında 6 yıl süresince devam eder. Uluslararası Antalya Üniversitesi'nde burslu programlara yerleşme dışında aşağıda belirtilen indirim ve destek bursları verilmektedir. Bu burslar Hazırlık Sınıfında geçecek süreyi de kapsar. Öğrenci, birden fazla burs ve indirim kapsamına girerse sadece birisinden ve en yüksek olanından yararlanır. a) 2012-ÖSYS sonucuna göre Uluslararası Antalya Üniversitesi lisans programlarına yerleştirilen öğrencilerden puan türüne ve yerleşme başarı sırasına göre (ek puan hariç) aşağıda belirtilen sıralama aralığına girenlere öğretim ücreti indirimi, her yıl 9 ay boyunca aylık nakit desteği verilir:
LYS puan türlerinde . ilk 100'e girenlere %100 öğretim ücreti indirimi ve aylık 2000 TL, .ilk 500'e girenlere %100 öğretim ücreti indirimi ve aylık 1500 TL, .ilk 1000'e girenlere %100 öğretim ücreti indirimi ve 1000 TL, .1001-3000 arasına girenlere %100 öğretim ücreti indirimi ve 750 TL, Bu burs azami öğrenim süresince devam eder. Ancak, verilen nakit desteği 2547 sayılı Kanun da öngörülen normal öğrenim süresi ile sınırlıdır. b)Uluslararası Bakalorya (IB) öğrencilerine diploma notu; 45 olanlara %100, 40-44 arasında olanlara %75, 33-39 arasında olanlara %40, 24-32 arasında olanlara %15 oranında öğretim ücreti indirimi, c)Her akademik yıl sonunda, lisans ve önlisans programlarında,  en az iki yarıyıl öğrenim görmüş ve Genel Ağırlıklı Not Ortalamasını 4.00 üzerinden 3.50 ve üstüne çıkaran her öğrenciye Mütevelli Heyetince akademik yılın başında ilân edilen kriterlere göre, o yılı izleyen öğretim yılı ücretinden %10 ile %100 arasında öğretim ücreti indirimi sağlanır.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.