Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Yakın Doğu Üniversitesi’nde tüm Yarı Burslu programların yıllık eğitim ücreti (Veteriner Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi (İngilizce) Programları hariç) 2,800 Euro’dur.  Bu programlara kayıt yaptıran öğrenciler tercih etmeleri halinde paket programdan yararlanabilirler.  Yarı Burs Hazırlık Okulu’ndaki eğitimi de kapsamaktadır.  Yarı Burslar akademik başarısızlık olsa dahi devam eder.  Burssuz programların yıllık eğitim harcı Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Tıp Fakültesi hariç 5,600 Euro’dur.  Ayrıca, tüm burssuz programlarda ve İngilizce Hazırlık Okulu’nda da eğitim ücreti 5,600 Euro’dur. Diş Hekimliği Fakültesi’nde yıllık eğitim ücreti 9,400 Euro, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesi’nde 8,600 Euro, Tıp Fakültesi’nde 12,600 Euro’dur.  Yukarıda belirtilen eğitim ücretlerine %5 KDV, 100 Euro kayıt ücreti ve her öğrencinin dönem başında ödemesi gereken 100 Euro Öğrenci Etkinlikleri Fonu ücreti dahil değildir. Eğitim ücretinin yarısı kayıt sırasında, diğer yarısı ikinci dönem öncesinde öğrenci tarafından ödenecektir. Tam Burslu programlara yerleşen öğrencilerin bursları Hazırlık Okulu’nda geçirilecek bir yıllık süreyi de kapsamaktadır.  Tam Burslar, öğrenci başarılı olduğu sürece devam edecektir.  Ancak dönem not ortalaması 4.00 üzerinden 2.00’ın altına düşmesi halinde öğrencinin bursu kesilecek, öğrencinin not ortalamasının 2.00’ın üzerine çıkması halinde tekrar kazanılacaktır. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Çeyrek Burslu Programı’nın Yıllık Eğitim Harcı 4,200 Euro’dur. Veteriner Fakültesi %50 Burslu Programı’nın yıllık eğitim harcı 4,300 Euro, %75 Burslu Programı’nın yıllık eğitim harcı ise 6,450 Euro’dur. Diş Hekimliği Fakültesi İngilizce %50 Burslu Programı’nın Yıllık Eğitim Harcı 4,700 Euro’dur.  Çeyrek Burs Hazırlık Okulu’ndaki eğitimi de kapsamaktadır.   %75 Burslu Programların Yıllık Eğitim harcı 1,400 Euro’dur. %75 Burs Hazırlık Okulu’ndaki eğitimi de kapsamaktadır. Paket Program eğitim ücretini, yurtlarda 4 kişilik odalarda barınmayı ve hafta sonları ile resmi tatiller dahil 3 öğün yemeği kapsamaktadır.  Paket Program ile ilgili bilgiler Üniversitemiz web sitesinden (www.neu.edu.tr) temin edilebilir. Öğrenci yurtlarında 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar vardır.  2015 – 2016 Akademik Yılı’nda yıllık oda ücretleri, odaların özelliklerine göre, 1,000 Euro ile 8,800 Euro arasında değişmektedir.  Yurtlar ile ilgili daha detaylı bilgiler Üniversitemiz web sitesinden (www.neu.edu.tr) öğrenilebilinir. Bu ücrete elektrik, su, temizlik ve ısınma dahildir.  Oda tahsisi, öğrencinin isteğine göre, olanaklar ölçüsünde yapılmaktadır.

23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Yakın Doğu Üniversitesi’nde tüm Yarı Burslu programların yıllık eğitim ücreti 2,800 Euro’dur. Bu programlara kayıt yaptıran öğrenciler tercih etmeleri halinde paket programdan yararlanabilirler. Yarı Burs Hazırlık Okulu’ndaki eğitimi de kapsamaktadır. Yarı Burslar akademik başarısızlık olsa dahi devam eder. Burssuz programların yıllık eğitim harcı Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Tıp Fakültesi hariç 5,600 Euro’dur. Ayrıca, tüm burssuz programlarda ve İngilizce Hazırlık Okulu’nda da eğitim ücreti 5,600 Euro’dur. Diş Hekimliği Fakültesi’nde yıllık eğitim ücreti 9,400 Euro, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesi’nde 8,600 Euro, Tıp Fakültesi’nde 12,600 Euro’dur.
Yukarıda belirtilen eğitim ücretlerine %5 KDV, 100 Euro kayıt ücreti ve her öğrencinin dönem başında ödemesi gereken 100 Euro Öğrenci Etkinlikleri Fonu ücreti dahil değildir. Eğitim ücretinin yarısı kayıt sırasında, diğer yarısı ikinci dönem öncesinde öğrenci tarafından ödenecektir. Tam Burslu programlara yerleşen öğrencilerin bursları Hazırlık Okulu’nda geçirilecek bir yıllık süreyi de kapsamaktadır. Tam Burslar, öğrenci başarılı olduğu sürece devam edecektir. Ancak dönem not ortalaması 4.00 üzerinden 2.00’ın altına düşmesi halinde öğrencinin bursu kesilecek, öğrencinin not ortalamasının 2.00’ın üzerine çıkması halinde tekrar kazanılacaktır. Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik %25 Burslu Programı’nın Yıllık Eğitim Harcı 4,200 Euro’dur. Veteriner Fakültesi %25 Burslu Programı’nın Yıllık Eğitim Harcı 6,450 Euro’dur. %25 Burs Hazırlık Okulu’ndaki eğitimi de kapsamaktadır. %75 Burslu Programların Yıllık Eğitim harcı 1,400 Euro’dur. Paket Program eğitim ücretini, yurtlarda 4 kişilik odalarda barınmayı ve hafta sonları ile resmi tatiller dahil 3 öğün yemeği kapsamaktadır. Paket Program ile ilgili bilgiler Üniversitemiz web sitesinden (www.neu.edu.tr) temin edilebilir. Öğrenci yurtlarında 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar vardır. 2014 – 2015 Akademik Yılı’nda yıllık oda ücretleri, odaların özeliklerine göre, 1,000 Euro ile 6,250 Euro arasında değişmektedir. Bu ücrete elektrik, su, temizlik ve ısınma dahildir. Oda tahsisi, öğrencinin isteğine göre, olanaklar ölçüsünde yapılmaktadır.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Yakın Doğu Üniversitesi’nde tüm Yarı Burslu programların yıllık eğitim ücreti 2,800 Euro’dur. Bu programlara kayıt yaptıran öğrenciler tercih etmeleri halinde paket programdan yararlanabilirler. Paket program 4,400 Euro olup, eğitim ücretini, yurtlarda 4 kişilik odalarda barınmayı ve 3 öğün yemeği kapsamaktadır. Burslar Hazırlık Okulu’ndaki eğitimi de kapsamaktadır.
Yarı(%50) ve Çeyrek (%25) Burslar akademik başarısızlık olsa dahi devam eder. Burssuz programların yıllık eğitim harcı Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Veteriner Fakültesi ve Tıp Fakültesi hariç
5,600 Euro’dur. Ayrıca, tüm burssuz programlarda ve İngilizce
Hazırlık Okulu’nda da eğitim ücreti 5,600 Euro’dur. Diş Hekimliği Fakültesi’nde yıllık eğitim ücreti 9,400 Euro, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesi’nde 8,600 Euro, Tıp Fakültesi’nde 12,600 Euro’dur. Yukarıda belirtilen eğitim ücretlerine %5 KDV, 100 Euro kayıt ücreti ve her öğrencinin dönem başında ödemesi gereken 100 Euro Öğrenci Etkinlikleri Fonu ücreti dahil değildir. Eğitim ücretinin yarısıkayıt sırasında, diğer yarısıikinci dönem öncesinde öğrenci tarafından ödenecektir. Tam Burslar, öğrenci başarılı olduğu sürece devam edecektir. Ancak dönem not ortalaması 4.00 üzerinden 2.00’ın altına düşmesi halinde öğrencinin bursu kesilecek, öğrencinin not ortalamasının 2.00’ın üzerine çıkması halinde tekrar kazanılacaktır. Tüm Çeyrek (%25) Burslu programların yıllık eğitim harcıVeteriner Fakültesi hariç 4,200 Euro’dur. Çeyrek (%25) burslu programlara kayıt yaptıran öğrenciler de tercih etmeleri halinde paket programlardan yararlanabilecekler. Paket program 5,800 Euro olup, eğitim ücretini, yurtlarda dört kişilik odalarda barınmayı ve 3 öğün yemeği kapsamaktadır. Veteriner Fakültesi’nin çeyrek burs programının yıllık eğitim ücreti 6,450 Euro’dur. Öğrenci yurtlarında 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar vardır. 2013 – 2014 ders yılında yıllık oda ücretleri, odaların özeliklerine göre, 890 Euro ile 5,825 Euro arasında değişmektedir. Bu ücrete elektrik, su, temizlik ve ısınma dahildir. Oda tahsisi, öğrencinin isteğine göre, olanaklar ölçüsünde yapılmaktadır.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Yakın Doğu Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir. 2012-2013 ders yılında yıllık öğretim ücretleri; Diş Hekimliği Fakültesi'nde 9,400 Euro, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakülteleri'nde 8,600 Euro, Tıp Fakültesi'nde 12,600 Euro, diğer programlarda ise İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere 5,600 Euro'dur. Bu ücretlere %5 KDV, 79 Euro (KDV dahil) kayıt ücreti ve her öğrencinin dönem başında ödemesi gereken 100 Euro Öğrenci Etkinlikleri Fonu ücreti dahil değildir. Öğretim ücretinin yarısı kayıt sırasında, diğer yarısı ikinci dönem öncesinde öğrenci tarafından ödenecektir. Burslu programlara yerleştirilen burslu öğrenciler için burs hazırlık sınıfında geçirilecek bir yıllık süreyi de kapsayacaktır. Tam burslar, öğrenci başarılı olduğu sürece devam edecektir. Ancak dönem not ortalamasının 4.00 üzerinden 2.00'ın altına düşmesi halinde öğrencinin bursu kesilecek, öğrencinin not ortalamasının 2.00'ın üzerine çıkması durumunda ise, burs hakkı tekrar kazanılacaktır. 2012-2013 akademik yılında yarı burslu programlara (%50 burslu) yerleşen öğrencilerden burslarının devamı için 4 üzerinden 2 not ortalaması şartı aranmayacaktır. Öğrenci yurtlarında 1, 2, 3 ve 4 kişilik odalar vardır. 2012-2013 ders yılında yıllık oda ücretleri, odaların özeliklerine göre, 890 Euro ile 5,825 Euro arasında değişmektedir. Bu ücrete elektrik, su, temizlik ve ısınma dahildir. Oda tahsisi, öğrencinin isteğine göre, olanaklar ölçüsünde yapılmaktadır. Yakın Doğu Üniversitesi'nde ayrıca Yıllık Paket Ücret uygulanması yapılmaktadır. Yıllık Paket Ücreti 4,400 Euro olup, öğretim ücretini, yurtlarda 4 kişilik odalarda barınmayı ve 3 öğün yemeği kapsamaktadır. Yıllık Paket Ücret uygulamasının kapsadığı Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulları: İletişim, İktisadi ve İdari Bilimler, Denizcilik, Mühendislik Fakülteleri ile Meslek Yüksekokulu, Denizcilik Meslek Yüksekokulu ve Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.