Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2015 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Yaşar Üniversitesi’nde öğrenim ücretlidir. 2015-2016 Akademik yılında öğrenim ücreti; Hazırlık sınıfı için 22.500 TL, tüm fakülteler için 23.500 TL, Meslek Yüksekokulu programları için 12.000 TL, Adalet Meslek Yüksekokulu için 13.000 TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Öğrenim ücreti Güz ve Bahar yarıyılı başında olmak üzere 2 (iki) eşit taksitte ödenir. Öğretim ücreti ve burslar her yıl Üniversite Mütevelli Heyetince fiyat ve maliyet artışlarıyla o yılın üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. Yaşar Üniversitesi’nin verdiği burslar karşılıksız olup, Hazırlık sınıfını da kapsar. Sağlanan bu burslar beslenme, ulaşım, kitap vb. konuları kapsamaz. Ayrıca kayıtlı olduğu programda, eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla, akademik birimlere Mütevelli Heyet tarafından tahsis edilen kontenjan dahilinde yapılacak sıralamaya göre Akademik Başarı bursu verilir. İzmir il sınırları dışında ikamet eden Eğitim-Öğretim Bursu kapsamında Dil puan türünde ilk 2000’de diğer puan türlerinde ilk 10.000’de yer alacak Yaşar Üniversitesi’ne giren ve tam burslu olarak kayıt yaptıran öğrenciler Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdundan ücretsiz olarak faydalanırlar. Şehit ve Malul Gazi Bursu: ÖSYS sonucunda Yaşar Üniversitesinin Burssuz programlarından birine girme hakkı kazanan  şehitlerin eşleri ve çocuklarına, malul gazilere ve çocuklarına Mütevelli Heyet tarafından tahsis edilen kontenjan dahilinde burs verilebilir. Ücretler, burslar ve yurtlarla ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin http:/ /osymkilavuz.yasar.edu.tr erişim adresinden ulaşılabilir.
23 Haziran 2015 ön bilgi amaçlı kılavuz bilgileridir. Lütfen bilgileri son kılavuz ile karşılaştırınız.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2014 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Yaşar Üniversitesinde öğrenim ücretlidir. 2014-2015 Akademik yılında öğrenim ücreti; Hazırlık sınıfı için 20.000TL, tüm fakülteler için 21.500TL, Meslek Yüksek Okulu programları için 11.500TL’dir.Ücretlere (KDV)dahildir. Öğrenim ücreti Güz ve Bahar yarıyılı başında olmak üzere 2 (iki) Eşit taksitte ödenir. Yaşar Üniversitesi’nin verdiği burslar karşılıksız olup, Hazırlık sınıfını da kapsar. Sağlanan bu burslar beslenme, ulaşım, kitap vb. konuları kapsamaz. Burslar öğrencinin akademik başarısına bağlı olup (yıllık 4.00 üzerinden 2.30 not ortalaması üzerinde olduğu sürece) tüm öğrenim süresince devam eder ve İngilizce Hazırlık programında geçirilecek bir akademik yılı da içerir. Akademik başarısızlık ve disiplin cezası durumunda, öğrencinin almakta olduğu burs kesilir. Ayrıca kayıtlı olduğu programda, eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla, akademik birimlere Mütevelli Heyet tarafından tahsis edilen kontenjan dahilinde yapılacak sıralamaya göre Akademik Başarı bursu verilir. Öğrenci başarı koşullarını sağladığı sürece bursu almaya devam eder. Öğrenim ücreti ve burslar her yıl Üniversite Mütevelli Heyetince fiyat ve maliyet artışlarıyla o yılın üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. İzmir il sınırları dışında ikamet eden Eğitim-Öğretim Bursu kapsamında Öğrenci Seçme Yerleştirme sınavında Dil puan türünde ilk 2000’de diğer puan türlerinde ilk 10.000’de yer alacak Yaşar Üniversitesine giren ve tam burslu olarak kayıt yaptıran öğrenciler Yaşar Üniversitesi Altın Yunus Öğrenci Yurdundan ücretsiz olarak faydalanırlar. ( İzmir İl sınırlarının içinden Yurt Yönetim Kurulu tarafından belirlenen ilçelerden gelecek müracaatlar imkanlar ölçüsünde değerlendirilmeye alınacaktır) ”Bu hakkın devamı için öğrencinin Eğitim-Öğretim bursu devam koşullarına sahip olması gerekir.
Şehit ve Malul Gazi Bursu: Öğrenci Seçme Yerleştirme sınavı sonucunda Yaşar Üniversitesinin Burssuz programlarından birine girme hakkı kazanan şehitlerin eşleri ve çocuklarına, malul gazilere ve çocuklarına Mütevelli heyet tarafından tahsis edilen kontenjan dahilinde burs verilebilir. Ücretler, burslar ve yurtlarla ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin www.yasar.edu.tr erişim adresinden ulaşılabilir.
24 HAZİRAN 2014 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR.

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2013 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ

Yaşar Üniversitesinde öğrenim ücretlidir. 2013-2014 akademik yılında öğrenim ücreti; hazırlık sınıfıiçin 17.600TL, tüm fakülteler için 20.000.TL, Meslek Yüksekokulu programları için 11.000TL’dir. Ücretlere (KDV) dâhildir.
Öğrenim ücreti Güz ve Bahar yarı yılı başında olmak üzere 2 (iki) eşit taksitte ödenir. Yaşar Üniversitesi’nin verdiği burslar karşılıksız olup, Hazırlık Sınıfınıda kapsar. Sağlanan bu burslar beslenme, ulaşım, kitap vb. konularıkapsamaz. Burslar, öğrencinin akademik başarısına bağlıolup (yıllık 4.00 üzerinden 2.30 not ortalamasıüzerinde olduğu sürece) tüm öğrenim süresince devam eder ve İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir akademik yılıda içerir. Akademik başarısızlık ve disiplin cezası durumunda, öğrencinin almakta olduğu burs kesilir. Ayrıca kayıtlı olduğu programda, eğitim-öğretim yılısonu itibarıyla, akademik birimlere Mütevelli Heyet tarafından tahsis edilen kontenjan dâhilinde yapılacak sıralamaya göre Akademik BaşarıBursu verilir.
Öğrenci başarıkoşullarınısağladığısürece bursu almaya devam eder. Öğrenim ücreti ve burslar her yıl Üniversite Mütevelli Heyetince fiyat ve maliyet artışlarıyla o yılın üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. İzmir İl sınırlarıdışında ikamet eden Eğitim-Öğretim Bursu kapsamında Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavında Dil puan türünde ilk 2000’ de diğer puan türlerinde ilk 10000’ de yer alarak Yaşar Üniversitesine giren ve tam burslu olarak kayıt yaptıran öğrenciler Yaşar Üniversitesi Altın Yunus Öğrenci Yurdundan ücretsiz olarak faydalanırlar. Bu hakkın devamı için öğrencinin Eğitim-Öğretim Bursu devam koşullarına sahip olması gerekir. Şehit ve Malul Gazi Bursu: Öğrenci Seçme Yerleştirme Sınavı sonucunda Yaşar Üniversitesinin burssuz
programlarından birine girme hakkıkazanan şehitlerin eşleri ve çocuklarına, malul gazilere, eşlerine ve çocuklarına Mütevelli Heyet tarafından tahsis edilen kontenjan dâhilinde burs verilebilir.
Ücretler, burslar ve yurtlarla ilgili ayrıntılıbilgiye üniversitenin
www.yasar.edu.tr erişim adresinden ulaşılabilir.
24 HAZİRAN 2013 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.
KARŞILAŞTIRMA YAPMANIZ İÇİN GEÇEN YILIN BİLGİLERİ DE AŞAĞIDADIR..

YAŞAR ÜNİVERSİTESİ BURSLARI ÜCRETLERİ VE ŞARTLARI 2012 TERCİH DÖNEMİ BİLGİLERİ
Yaşar Üniversitesinde öğrenim ücretlidir. 2012-2013 akademik yılında öğrenim ücreti; hazırlık sınıfı için 16.000 TL, tüm fakülteler için 18.000 TL, Meslek Yüksekokulu programları için 9.900 TL'dir. Ücretlere (KDV) dahildir. Öğrenim ücreti Güz ve Bahar yarıyılı başında olmak üzere 2 (iki) eşit taksitte ödenir. Yaşar Üniversitesi'nin verdiği burslar karşılıksız olup, Hazırlık Sınıfını da kapsar. Sağlanan bu burslar beslenme, ulaşım, kitap vb. konuları kapsamaz. Burslar öğrencinin akademik başarısına bağlı olup (yıllık 4.00 üzerinden 2.00 not ortalaması üzerinde olduğu sürece) tüm öğrenim süresince devam eder ve İngilizce Hazırlık Programında geçirilecek bir akademik yılı da içerir. Akademik başarısızlık ve disiplin cezası durumunda, öğrencinin almakta olduğu burs kesilir. Ayrıca kayıtlı olduğu programda, her eğitim öğretim yılı sonu itibarıyla, genel not ortalaması 4.00 üzerinden 3.25 - 3.49 başarı ortalaması olanlara %50, 3.50 - 4.00 başarı ortalaması olanlara %100 Mütevelli Heyeti tarafından başarı koşullarını sürdürdüğü sürece Akademik Başarı Bursu verilir. Öğrenim ücreti ve burslar her yıl Üniversite Mütevelli Heyetince fiyat ve maliyet artışlarıyla o yılın üniversite bütçesi göz önünde tutularak saptanır. İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları dışında ikamet eden tam burslu öğrenciler, Yaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdundan ücretsiz, %50 burslu olan öğrenciler %50, %25 burslu olan öğrenciler %25 indirimden faydalanır. Şehit Çocukları Bursu: ÖSYS sınavı sonucunda Yaşar Üniversitesi'nin burssuz programlarından birine girme hakkı kazanan şehit çocukları %100 burslu olarak kabul edilir. Ücretler, burslar ve yurtlarla ilgili ayrıntılı bilgiye üniversitenin www.yasar.edu.tr internet adresinden ulaşılabilir.
9 TEMMUZ 2012 ÖN BİLGİ AMAÇLI KILAVUZ BİLGİLERİDİR.

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.